ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΑΝΔΡΟΥΣΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ 3-0. Πήρε την νίκη – πρόκριση (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Την νίκη με 3-0 πήρε χθες στο γήπεδο Βασίλης Μαλαφέκας η Ανδρούσα που επικράτησε του Ολυμπιακού Ανάληψης με 3-0.

Έτσι, πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας παρά την ήττα με 1-0 στον πρώτο αγώνα.

ΤΑ ΓΚΟΛ

Το 1-0 έγινε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Γκούνη, ύστερα από φάουλ του Αντ. Καλογερόπουλου.

Ο Χαρμπίλας με διαγώνιο σουτ στο 65’ έδωσε σκορ πρόκρισης στην Ανδρούσα και ο Ι. Καλογερόπουλος με τον ίδιο τρόπο στο 88’ σφράγισε το εισιτήριο, γράφοντας το τελικό 3-0.

Το ματς διαιτήτευσε ο Σκόρδος με βοηθούς τους Γαλακούτη και Βρυώνη.

ΑΝΔΡΟΥΣΑ: Κατσίποδας, Ιμεράσι, Γκούνης, Δασκαλάκης, Βασιλογιαννακόπουλος, Μπερερής, Τσώνης, Αντ. Καλογερόπουλος (82’ Κάλλας), Ι. Καλογερόπουλος, Χαρμπίλας, Ξεροβάσιλας (65’ Θεοδοσόπουλος).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Τσούλος, Δ. Ανδρεάδης, Αγγ. Ανδρεάδης (86’ Μιχαλόπουλος), Ζερβάκος, Σωτηριάδης, Μ. Παναγιωτόπουλος, (78’ Θεοδωρακόπουλος), Πατσιώτης, Πολίτης (68’ Δημητρόπουλος), Καραματσούκης (52’ Τ. Βλαχάκης) Παπαβασιλόπουλος, Παπανικολόπουλος.