Β Τοπικό

Νέος Άρις – Πατίστα 3-1: Στο -2 από την κορυφή

Σταθερά στο… κυνήγι της πρωτιάς στον 1ο Όμιλο της Β’ τοπικής έμεινε ο Νέος Άρις, ο οποίος για την 11η αγωνιστική επιβλήθηκε με 3-1 του νεανικού Πατίστα.

Το σύνολο του Παναγιώτη Πεφάνη εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το προγραμματισμένο ρεπό του Αστέρα Αρφαρών, μειώνοντας έτσι την μεταξύ τους διαφορά στους 2 βαθμούς, ενώ στην επανέναρξη του πρωταθλήματος, οι δυο ομάδες «διασταυρώνουν» τα ξίφη τους στο γήπεδο των Αρφαρών.

Στο αγωνιστικό μέρος, οι «πετεινοί» με ένα γκολ στην αρχή (13′ Αναστασόπουλος) και ένα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (43′ Μαρκόπουλος) κατάφεραν να πάρουν ισχυρό προβάδισμα με 2-0.

Στο 57′ και πάλι ο αρχηγός του Νέου Άρι, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι αυτή τη φορά, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Παρότι οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Σαρδέλη, εντούτοις δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο από την εν λόγω συνάντηση.

Ρέφερι του αγώνα ήταν ο Καυκάς, με βοηθούς τους Ρουμελιώτη και Μπασιλάρη.

ΝΕΟΣ ΆΡΙΣ (Παναγιώτης Πεφάνης): Γιαννούλης, Κιοφίρι, Κατσιμαγκλής, Τσιριγώτης, Κυριακούλης, Αναστασόπουλος (85′ Μπάκας), Σκαλιώτης, Κασεμάι, Κυριόπουλος (78′ Σταυριανέας), Μαρκόπουλος, Τσίκληρας.

ΠΑΤΙΣΤΑ (Θανάσης Αντωνόπουλος): Β. Αντωνόπουλος, Αθανασόπουλος (29′ Βέλμαχος), Παναγόπουλος, Γκούζος, Μάλαμας, Κοσμόπουλος, Σαρδέλης, Νικολακέας (67′ Χρ. Τσουμάνης), Γκότσης (85′ Γ. Τσουμάνης), Σικαλίας, Θ. Κακαλέτρης.