ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ 3-0. “Καθάρισε” από το πρώτο μέρος (ΦΩΤΟ)

Καθαρή νίκη με σκορ 3-0 πέτυχε σήμερα ο ΑΟ Μεθώνης κόντρα στον Απόλλωνα Πεταλιδίου.

Έτσι, η ομάδα του Βασίλη Κοσυφολόγου πήρε δίκαια την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Στο 18ο λεπτό ο Σαμπάνι με πέναλτι έκανε το 1-0 και δέκα λεπτά αργότερα ο Σούλα με πλασέ διαμόρφωσε το 2-0.

Στο 66′ ο Δημητρόπουλος πέτυχε αυτογκόλ για το τελικό 3-0.

Στο επόμενο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Κορμπής των φιλοξενούμενων για εξύβριση στον δεύτερο βοηθό.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καυκάς, με βοηθούς τους Τσίρμπα και Βανικιώτη.

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ: Μίτζηρας, Τομαράς (70′ Σταματελόπουλος), Καγιανάς, Παπανικολόπουλος, Κουτίβας, Σαμπάνι (76′ Σούλι), Τρυφωνόπουλος, Ηλιόπουλος, Πουλάκος, Πεϊδης (61′ Τσατάς), Σούλα (76′ Παπαδημητρίου).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ: Κουρτάλης, Πανταζόπουλος (36′ λ.τρ. Κ-Π. Δημητρουλόπουλος), Χούτος, Γ. Παναγόπουλος, Καπρουλάς, Αθανασόπουλος, Κωτσάκης, Πολίτης, Γ. Κορμπής, Κωτσάκης, Γεωργιάδης (68′ Η. Δημητρουλόπουλος).