Α Τοπικό

ΑΕ ΑΒΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 1-2. Πέρασε από το Κάμπο με Κουρούπη (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α’ Τοπικής ο Εθνικός Μελιγαλά που πέτυχε εκτός έδρας νίκη με 2-1 κόντρα στην ΑΕ Αβίας.

Η ομάδα του Παναγιώτη Πολίμου έχοντας ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί 0-1 με τον Δημήτρη Κουρούπη.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν, είχαν ευκαιρίες να φτάσουν στην ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφεραν.

Στο δεύτερο μέρος και πάλι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και πέτυχαν ένα γρήγορο γκολ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον επιθετικό των «κυανόλευκων».

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Διονύση Πουλή είναι να μειώσει στο τέλος του αγώνα.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Στο 22′ σουτ του Κουρούπη η μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 25′ πλάσε του Πολυμενέα, έδιωξε ο Λίβας.

Στο 30′ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Κορμπή με τον κ. Ψηλοπαναγιώτη να συνεχίζει το ματς.

Στο 33′ ο Γεωργουλέας έβγαλε για τον Κορμπή που σε τετ α τετ, πέρασε και τον Λίβα αλλά αδράνησε και ο Φέστας έδιωξε σωτήρια.

Στο 40′ πλάσε του Αποστολίδη, έδιωξαν οι αμυντικοί, σουτ του Κορμπή η μπάλα κόρνερ.

Στο 42′ ο Ρουμελιώτης έκανε το σουτ, μπλόκαρε ο Μπεκιάρης.

Στο 44′ κόρνερ του Λυκουρέζου, κεφαλια του Κορμπή η μπάλα άουτ.

Στο 58′ εκ των κορυφαίων του ματς ο Κουρούπης θα γράψει το 0-2

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κ. Κορμπής με κοντινό πλάσε μείωσε για το τελικό 1-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης, με βοηθούς τους Τσοπανάκης και Γιαννέτσο.

ΑΒΙΑ: Μπεκιάρης, Δ. Κορμπής, Λυκουρέζος, Γεωργουλέας, Πολυμενέας, Γεωργίκος (75′ Ε. Βαβαρούτσος), Αποστολίδης, Αλντέσκου (56′ Τζανετέας), Τσουλάκος (15′  λ.τρ. Γ. Βαβαρούτσος), Κωνσταντόπουλος (65′ Καρδάσης), Κ. Κορμπής.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Λίβας, Φέστας, Λάγιος, Σαραντόπουλος (85′ Διακουμάκος), Σεμούνι, Κουρούπης (90′ Καλύβας), Ντεμίρι (77′ Μακρής), Μπούνας, Καρατζούλιας, Χαραλαμπόπουλος, Ρουμελιώτης (77′ Λυμπερόπουλος).