Ακολουθήστε μας

Σπορ

Τα αποτελέσματα της 12ης Ανάβασης Ταϋγέτου

_Ο Σ.Π.Ο.Κ. ΕΥΚΛΗΣ διοργάνωσε με την στήριξη του Δήμου Καλαμάτας τον διασυλλογικό αγώνα ποδηλασίας δρόμου ανάβασης, με την ονομασία ‘’12η Ανάβαση Ταϋγέτου 2019’’, την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2019, στην Καλαμάτα.

__O αγώνας περιλαμβάνεται στο αγωνιστικό πρόγραμμα της Ε.Ο.Π. και δίνει βαθμολογία στην ατομική και σωματειακή κατάταξη της Ε.Ο.Π.

__Ευχαριστούμε θερμά όλους του αθλητές και τα σωματεία τους που συμμετείχαν στον αγώνα μας.

__ΠΡΟΣΟΧΗ : Οι χρόνοι είναι μαζί με την προεκκίνηση, για τον καθαρό χρόνο του αγώνα αφαιρείτε -31.18 από την επίδοσή σας !!

ΕΦΗΒΟΙ :
1ος ΔΟΥΖΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ— 1.49.36— (Π.Τ.Σ.ΠΥΡΓΟΥ)
2ος ΚΟΥΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ—-2.28.42—(Π.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)

ΝΕΟΙ ΑΝΤΡΕΣ :
1ος ΚΑΛΟΝΙΑΤΗΣ ΓΕΩΡ.—–1.49.21—(Α.Ο. ΘΗΣΕΑΣ)
2ος ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΜΙΛΤ.—-1.50.03—(Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ)
3ος ΝΤΟΤΣΙΚΑΣ ΑΡΙΣΤ.——1.54.01—(Α.Ο. ΘΗΣΕΑΣ)
4ος ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.-2.02.46—(Γ.Α.Σ. ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ
5ος ΤΡΥΠΗΛΑΣ ΙΩΑΝ.——–2.06.57—(ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜ. ΠΥΡΓΟΥ)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ :
1η BEHN JORID—————-2.12.05—(KIELER RV.)
2η ΒΟΥΤΖΑΛΗ ΒΑΣΙΛ.——-2.12.20—(Α.Ο. ΘΗΣΕΑΣ)
3η ΜΕΛΛΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ——–2.40.11—(ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ)

ΑΝΔΡΕΣ :
1ος ΝΕΙΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ——1.47.02—(ΑΙΟΛΟΣ)
2ος ΤΖΑΝΝΗΣ ΚΙΜΩΝ——–1.49.21—(Α.Ο. ΘΗΣΕΑΣ)
3ος ΞΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓ.———1.49.21—(ΑΙΟΛΟΣ)
4ος HOOPS GREGOR——-1.50.47—(BIKE MARKET TEAM)
5ος ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ.–1.55.42—(ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.)
6ος ΑΒΔΕΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝ.—–1.57.42—(ΑΙΟΛΟΣ)
7ος ΚΟΥΛΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓ.—-1.58.12—(Π.Τ.Σ.ΠΥΡΓΟΥ)
8ος ΜΠΡΟΥΛΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ—1.59.10—(ΑΙΟΛΟΣ)
9ος ΜΟΥΣΑΔΑΚΟΣ ΙΩΑΝ.—1.59.19—(Α.Σ. ΑΛΦΑ)
10ος ΜΑΡΙΝΟΣ ΠΑΝ.———-2.23.59—(Π.Τ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ)

ΜΑΣΤΕΡΣ Α΄:
1ος ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤ.-1.54.59—(ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.)
2ος ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ ΓΟΥΛΙΕΛ.-2.02.13—(Α.Σ. ΑΛΦΑ)
3ος ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Π.-2.38.01—(Π.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
4ος ΤΣΟΥΤΣΟ ΘΕΟΔΩΡ.—-2.50.34—(Σ.Π.Ο.Κ. ΕΥΚΛΗΣ)
5ος ΜΟΥΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩ.2.50.83—(ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ)
6ος ΜΠΑΖΑΡΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡ.–DNF——(Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ)

ΜΑΣΤΕΡΣ Β΄:
1ος ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ.1.52.25-(Π.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
2ος ΣΠΥΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ—-1.54.61—(ΑΙΟΛΟΣ)
3ος ΦΡΑΓΚΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ—–1.56.27—(ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ)
4ος ΝΙΚΟΛΟΥΖΟΣ ΣΠΥΡ.—-1.57.27—(Α.Σ.Ν. ΒΟΥΤΖΑ-ΡΑΦΗΝΑΣ »Η πρόοδος»)
5ος ΧΡΙΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝ.-2.02.24—(Α.Ο. ΘΗΣΕΑΣ)
6ος ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΕΥΡΙΠ.—–2.04.45—(Α.Ο. ΘΗΣΕΑΣ)
7ος ΣΑΡΑΝΤΟΣ ΚΩΝ.———2.07.09—(Α.Ο. ΘΗΣΕΑΣ)
8ος ΚΟΥΛΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ——-2.08.10—(Α.Σ. ΑΛΦΑ)
9ος ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ—–2.08.31—(Α.Σ. ΑΛΦΑ)
10ος ΔΕΛΛΙΟΣ ΦΙΛΙΠ.———2.09.41—(Π.Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ)
11ος ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤ.–2.11.25—(Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ)
12ος ΚΟΥΚΟΥΛΙΕΡΟΣ ΑΘ.—2.12.05—(Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ)
13ος ΠΛΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓ.——-2.12.17—(Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ)
14ος ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΑΝΤ.——–2.13.32—(Σ.Π.Ο.Κ. ΕΥΚΛΗΣ)
15ος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩ.-2.21.36—(Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ)
16ος ΓΚΑΤΣΗΣ ΔΗΜ.———–2.22.38—(Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ)
17ος ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠ.—2.24.27—(Σ.Π.Ο.Κ. ΕΥΚΛΗΣ)
18ος ΔΡΟΣΟΣ ΑΛΕΞ.———–2.24.50—(Α.Σ. Ν. ΒΟΥΤΖΑ-ΡΑΦΗΝΑΣ »Η πρόοδος»)
19ος ΨΩΜΑΤΑΡΗΣ ΓΕΩΡ.——2.30.06—(Π.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
20ος ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓ.———-2.32.22—(ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜ. ΠΥΡΓΟΥ)
21ος ΚΟΥΛΗΣ ΕΜΜΑΝ.———2.34.50—(Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ)
22ος ΤΕΚΟΣ ΑΠΟΣΤ.———–DNF——- (Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ)
23ος ΜΙΧΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ——–DNF——-(Α.Σ. ΑΛΦΑ)

ΜΑΣΤΕΡΣ Γ΄:
1ος ΠΟΝΤΙΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ—–1.57.12—-(Α.Σ. ΑΛΦΑ)
2ος ΓΚΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ———2.06.50—(Α.Ο. ΘΗΣΕΑΣ)
3ος ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν.-2.24.50—(Π.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)
4ος ΚΑΓΚΕΛΑΡΗΣ ΔΗΜ.——-2.27.35—(Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ)
5ος ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ.–2.32.43—(Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ)
6ος ΜΗΤΡΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝ.——–2.34.40—(Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ)
7ος ΜΟΡΩΝΗΣ ΝΙΚ.————-2.39.35—(Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ)
8ος ΚΑΡΑΜΠΑΛΗΣ ΙΩΑΝ.——2.47.19—(Π.Τ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ)
9ος ΣΚΟΥΡΑΣ ΣΠΥΡ.———–2.49.10—(Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ)
10ος ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝ.–DNF——-(Α.Σ.Ν. ΒΟΥΤΖΑ-ΡΑΦΗΝΑΣ »Η πρόοδος»)

ΜΑΣΤΕΡΣ Δ΄:
1ος ΜΥΣΤΡΙΩΤΗΣ ΒΑΣ.——-2.27.21—-(Σ.Π.Ο.Κ. ΕΥΚΛΗΣ)

Υ.Γ. Σύντομα θα δημοσιευτούν τα αποτελέσματα των κατηγοριών ΟΠΕΝ.

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

More in Σπορ