Α Τοπικό

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΕ ΑΒΙΑΣ 2-1. Πρώτο τρίποντο με σούπερ α’ μέρος

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλων Καλαμάτας πήρε τη νίκη κόντρα στην Αβία με 2-1 εντός έδρας.

Η ομάδα του Τάκη Σακελλαρόπουλου ήταν πολύ καλή στο α’ μέρος έχοντας και άλλες ευκαιρίες για γκολ.

Ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε και στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να πετύχουν το γκολ το οποίο όμως δεν ήταν αρκετό για να τους δώσουν ένα θετικό αποτέλεσμα.

Στο 13′ μετά από κόρνερ των γηπεδούχων, επετεύχθη αυτογκόλ και το 1-0 για τους γηπεδούχους, όμως το γκολ χρεώθηκε στον Μπάκα.

Στο 31′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σπανού, η μπάλα στα δίχτυα του Μπεκιάρη για το 2-0.

Στο 60′ ο Καραχάλιος έβγαλε για τον Παπαθεοδώρου που έκανε το σουτ αλλά έδιωξε σωτήρια ο Μπεκιάρης.

Στο 70′ μακρινό σουτ του Γιαννέα, η μπάλα άουτ.

Στο 85′ ο Λυκουρέζος έκανε το γέμισμα, πλάσε του Κ. Κορμπή, για το 1-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καύκας με βοηθούς τους Ρηγόπουλο και Βανικιώτη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Ζαφειρίου, Δαλκαφούκης (85′ Δασκαλάκης), Κακαλής, Σπανός, Παχής, Περιβολάρης, Καραχάλιος, Μπάκας, Κωνσταντόπουλος (70′ Καρύδης), Παπαθεοδώρου (80′ Καραβίτης), Κοσμόπουλος (60′ Καραχάλιος).

ΑΕ ΑΒΙΑΣ: Μπεκιάρης (65′ Χριστόπουλος), Γ. Βαβαρούτσος, Αλντέσκου (46′ Γεωργουλέας), Γιαννέας (85′ Τζεφέρι), Κ. Κορμπής, Δ. Κορμπής (55′ Γεωργαντάς), Α. Καρδάσης, Λυκουρέζος, Αποστολίδης, Τζανετέας, Κωνσταντόπουλος.