Α Τοπικό

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ – ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ 0-3. Με Εμμανουήλ η ρεβάνς για τον αποκλεισμό στο Κύπελλο

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Εμμανουήλ που πέτυχε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι ο Πανθουριακός επικράτησε 3-0 εκτός έδρας του Ολυμπιακού Ανάληψης.

Η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και πήρε μία δίκαιη νίκη και παράλληλα την άτυπη ρεβάνς για τον αποκλεισμό πριν λίγες εβδομάδες στο κύπελλο Μεσσηνίας.

Aπό την άλλη, ο Ολυμπιακός Ανάληψης δεν μπόρεσε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα και έτσι γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ κακό με μόλις μία φάση να σημειώβεται, αυτή στο 12ο λεπτό με το σουτ του Ράπτη να φεύγει άουτ.

Στο 53ο λεπτό ο Νινιός με ωραίο σουτ έκανε το 0-1. Στο 81′ ο Ράπτης έβγαλε τη σέντρα και ο Εμμανουήλ με κεφαλιά έγραψε το 0-2.

Στο 87′ ο Εμμανουήλ έκανε το σουτ η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στην επαναφορά από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νικολόπουλος, με βοηθούς τους Μπασιλάρη και Τσίρμπα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Κατσίποδας, Αλεβίζος, Ηλιόπουλος, Τσώνης (74′ Πανταζής), Γιαννόπουλος (57′ Χαρμπίλας), Μωραγιάννης, Πατσιώτης, Κατσιμαγκλής, Παλιάς (69′ Χαρλέπας), Κρεμύδας, Μαυροειδάκος.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Κόκκαλης, Νινιός, Δημητρακόπουλος, Γιαννακόπουλος, Παντσιώτης, Τρίψας, Μερκούρης (82′ Κοστρίβας), Καράμπελας, Ράπτης, Σπυρόπουλος (89′ Αντωνίου), Κανελλόπουλος (72′ Εμμανουήλ).