Β Τοπικό

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ 3-4. Στο τέλος έγινε ντέρμπι

Κυρίαρχος στο πρώτο ημίχρονο ο Παπαφλέσσας Βλαχοπούλου προηγήθηκε 0-4 στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στην Θύελλα Παραλίας.

Επαναπαύτηκε όμως στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε 8 λεπτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 3-4 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν αυτή την αγχωτική νίκη και έκαναν το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα της Β’ Τοπικής.

Στο 19′ ο Ψώνης με σουτ έκανε το 0-1.

Στο 27′ ο Σ. Σωτηρόπουλος σημείωσε το 0-2.

Στο 39′ ο Ανεστόπουλος έγραψε το 0-3.

Στο 41′ ο Σ. Σωτηρόπουλος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 0-4.

Στο 62′ ο Σαμπαζιώτης μείωσε σε 1-4.

Στο 69′ ο Κερανούδης με σουτ έκανε το 2-4.

Στο 70′ ο Λυμπερόπουλος το τελικό 3-4.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αντωνόπουλος, με βοηθούς τους Αράπι και Κασκάνη.

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Κορδάς, Ταγάρη, Ξυπόλητος (43′ Σαμπαζιώτης), Γιαμαρέλος, Πλεμμένος (57′ Χρυσός), Νέμπια, Αδαμόπουλος, Στυλιανόπουλος (35′ Βασιλόπουλος), Λυμπερόπουλος, Καραηλίας, Πλεμμένος (32′ Κερανούδης).

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ: Νικολόπουλος, Γάλλος (59′ Μάρκου), Κωστόπουλος, Πουλόπουλος, Καπακλής, Λάζαρης, Αντωναίος (59′ Ψώνης), Σ. Σωτηρόπουλος, Ανεστόπουλος, Ψώνης (46′ Τσιγάρος), Τσώνης.