Ποδόσφαιρο

Προβάδισμα πρόκρισης για τον Βόλο – 1-1 με τον Πανσερραϊκό με γκολ στo 90′

Ο Βόλος τα βρήκε σκούρα απέναντι στον Πανσερραϊκό, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων που διεξήχθη για την 5η φάση της διοργάνωσης, και θα πρέπει να αισθάνεται ικανοποιημένος με το τελικό 1-1.

Ο αγώνας έγινε στο Δημοτικό στάδιο Σερρών και το τέρμα των γηπεδούχων που μετέχουν στο πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής κατηγορίας σημείωσε ο Γιανναράκης στο 70΄ με κεφαλιά, ενώ οι φιλοξενούμενοι «λυτρώθηκαν» στο 90΄ με γκολ (συρτό σουτ) του Τσαούση.

H ομάδα της Μαγνησίας μετά από αυτό το αποτέλεσμα έχει το προβάδισμα για την πρόκριση, καθώς η ρεβάνς θα πραγματοποιηθεί στον Βόλο (4/12).

Από ένα δοκάρι είχαν στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες, πρώτα ο Πανσερραϊκός με κεφαλιά του Κασμερίδη (8΄) και εν συνεχεία ο Βόλος με πλασέ του Μάντζη (16΄).

Αξίζει να σημειωθεί ότι ενός λεπτού σιγή τηρήθηκε πριν την έναρξη του αγώνα στη μνήμη του Σερραίου προπονητή, Χρήστου Αρχοντίδη, ο οποίος έφυγε προ ημερών από τη ζωή σε ηλικία 81 ετών.

Πανσερραϊκός: (Άγγελος Διγκόζης): Γιαννακίδης, Ζέρης, Αποστολόπουλος, Κασμερίδης, Γιανναράκης, Πολύζος (75΄ Ζιώγας), Πτηνόπουλος (69΄ Μπάρδας), Ψάλτης, Γκούρτσας, Κόντσι, Πέτρου (58΄ Ομποσού).

Βόλος (Χουάν Φεράντο): Μελίσσας, Λύρατζης, Τσίκα, Μήτογλου, Τσαούσης, Μαξ (75΄ Φερράρι), Ατιγιάτ, Κυζιρίδης (55΄ Μπαλογιάννης), Μουνίθ (65΄ Ντεντάκης), Ηλιόπουλος, Μάντζης.

Πηγή: zougla.gr