Α1 Τοπικό

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ: Ανδρώνης «Βήμα, βήμα για την επίτευξη των στόχων»

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με το απόλυτο τέσσερα στα τέσσερα συνεχίζει ο εκπληκτικός φέτος Παπαφλέσσας Χώρας.

Η ομάδα του Λυκούργου Ανδρώνη νίκησε και τον Ολυμπιακό Καλαμάτας με σκορ 5-1 παίζοντας κατά διαστήματα όμορφο ποδόσφαιρο το ξεχωριστό σε σχέση με την προηγούμενη αγωνιστική είναι ότι απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής καθώς εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ήττα του Απόλλωνα Πεταλιδίου.

Ο προπονητής της ομάδας μίλησε στο taklin.gr για αυτό το φοβερό ξεκίνημα λέγοντας τα εξής:

Παίξαμε με έναν αντίπαλο στην έδρα μας ο οποίος είχε μέχρι εκείνη την στιγμή πολύ καλή συγκομιδή βαθμών και με καλή ψυχολογία θα έκανε δύσκολο το έργο μας και σύγχρονος στο πίσω μέρος του μυαλού μας είχαμε την δύσκολη μας πρόκριση την παράταση στο Κύπελλο.

Μπήκαμε πολύ δυνατά στον αγώνα, είχαμε πολύ μεγάλα ποσοστά αποτελεσματικότητας στο σκοράρισμα και στην κατοχή της μπάλας έτσι και το μεγάλο σκορ στο πρώτο ημίχρονο 4-0.

Στο δεύτερο κάναμε κάποιες αλλαγές, έπεσε ο ρυθμός του αγώνα και στο τέλος του αγώνα σε μια ολιγωρία δεχτήκαμε ένα γκολ όπως και βάλαμε και ένα. Κρατάμε την καλή εμφανίση του πρώτου ημιχρόνου και κοιτάμε τον επόμενο αγώνα στον οποίο παίζουμε εκτός έδρας με μια ομάδα που έχει τούς ιδίους στόχους με εμάς και πάρα πολύ κάλους και έμπειρους παίχτες και σε συνεργασία με τους μικρούς, είναι πάρα μα πάρα πολύ ανταγωνιστικη ομάδα.

Θα δουλέψουμε όλη την βδομάδα για αυτόν τον αγώνα ώστε να μπορέσουμε να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα».