Γ Εθνική

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ 2-0. Σπουδαία εμφάνιση, μεγάλη νίκη

Σημαντική νίκη πέτυχε ο ΑΟ Διαβολιτσίου σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Καπετάν Βασίλης Κωνσταντακόπουλος όπου επικράτησε με σκορ 2-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και πήραν μία δίκαιη νίκη και ξεκόλλησαν από την τελευταία θέση.

Στο 27ο λεπτό μάλιστα μετά από ολιγωρία της άμυνας ο Βιγιαφάνε έκανε το σουτ, ο Καλλιτσουνάκης έδιωξε πάνω στη γραμμή, αλλά η μπάλα κατέληξε στον Μουλιάτο ο οποίος με πλασέ έκανε το 1-0.

Οι Βραχνιώτες μια καλή στιγμή με σουτ του Καλλιτσουνάκη στο 37ο λεπτό που κατέληξε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Διαγόρας προσπάθησε να αντιδράσει, είχε ένα καλό σουτ του Σχοινά στο 54′ που μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Καλογερόπουλος.

Τα πράγματα για τους γηπεδούχους έγιναν πιο απλά στο 81ο λεπτό όταν ο Λίπι αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.

Τέσσερα λεπτά μετά το Διαβολίτσι σφράγισε τη νίκη όταν ο Πατρινός Κυριαζόπουλος έβγαλε τη σέντρα και ο Αθανασόπουλος με άπιαστη κεφαλιά νίκησε τον Δρακόπουλο για το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με εννέα παίκτες καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Γεωργαντόπουλος.

Συνθέσεις:

ΑΟ Διαβολιτσίου: Καλογερόπουλος, Σταματελόπουλος Χότζα (Τσαλάκου), Σεντεμέντες, Πιτσιλής, Γεωργιόπουλος, Μπαλόπουλος, Βιγιαφάνε (Οδεμισιώτης), Μουλιάτος (Αθανασόπουλος), Γραμματικόπουλος, Κυριαζόπουλος.

Διαγόρας Βραχνεΐκων (X. Tσίκας): Δρακόπουλος, Ασπρογιάννης, Πανάρετος (Σχοινάς), Λίπι, Ρίλντι, Τρίγκας, Σταυρόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Καλλιτσουνάκης, Γεωργαντόπουλος, Παπαδόπουλος (Γκολφινόπουλος).