Μαύρη Θύελλα

ΤΡΙΓΛΙΑ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1-0. Τρίτη σερί ήττα…

Κακή αγωνιστικά και σήμερα η Καλαμάτα έχασε με 1-0 από την τελευταία στην βαθμολογία Τρίγλια και έτσι απομακρύνθηκε και άλλο από την κορυφή.

Η Μαύρη Θύελλα γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα και πλέον η διαφορά αυξήθηκε στους 4 βαθμούς από τους διώκτες της.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό και κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις. Οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για τη φάση του 25′ ζητώντας πέναλτι για ανατροπή του Αλεξόπουλου από τον Ζώτο, αλλά το ματς συνεχίστηκε.

Έτσι, ο Παπαδημητρίου, που στο 43’… προειδοποίησε με το σουτ του να φεύγει λίγο άουτ, ένα λεπτό αργότερα χρίστηκε σκόρερ από πλεονεκτική θέση έπειτα από μπαλιά του Ευθυμιάδη.

Ο Παπαδημητρίου απείλησε ξανά και στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους έπειτα από πάσα του Ντούνγκα, αλλά μέσα από την μικρή περιοχή δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Στεφανάκο.

Η Καλαμάτα κέρδιζε συνεχώς μέτρα και από το 55′ και μετά είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, με την Τρίγλια να προσπαθεί να απειλήσει με αντεπιθέσεις.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν με μακρινό σουτ του Λεμονή στο 76ο λεπτό, αλλά ο Στεφανάκος δεν προβληματίστηκε, με το 1-0, πάντως, να διατηρείται μέχρι το φινάλε.

ΤΡΙΓΛΙΑ (Κώστας Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Ζώτος, Κουρελλάς, Σγουρής, Μιλκούδης, Πότσι, Παπαδημητρίου (83΄ Έππας), Ευθυμιάδης (64′ Σαρβανίδης), Ζορμπάς, Ντούνγκα (85′ Μαντζίρης), Λεμονής.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Βασίλης Βούζας): Στεφανάκος, Ζαχαρόπουλος, Μάκος, Ιντζίδης, Στεργίδης (20΄ λ.τρ. Κουιρουκίδης), Καζβιρόπουλος, Αλεξόπουλος, Τζόκιτς, Οσμάνατζιτς, Βουκμίροβιτς, Ράκιτς.