Ακολουθήστε μας

Σπορ

ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αξιοσημείωτα αποτελέσματα

Αξιοσημείωτη και με ιδαίτερα θετικά αποτελέσματα έχει καταγραφεί η συμμετοχή των αθλητών του συλλόγου μας στο αγωνιστικό πρόγραμμα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας κατά το έτος 2019.

Επισημαίνεται ότι ο Ποδηλατικός Όμιλος Καλαμάτας συμμετείχε στους ακόλουθους αγώνες, συμπληρώνοντας είκοσι τρείς(23) αγωνιστικές ημέρες , εκπροσωπούμενος από τους αθλητές μας, που πραγματοποίησαν εβδομήντα πέντε (75) συμμετοχές σε όλη την Ελλάδα.

Ειδικότερα:
1) Διασυλλογικός αγώνας δρόμου αντοχής «Γύρος Λάρισας»,στο Συκούριο Λάρισας.
Κατηγορία εφήβων :4ος στην ατομική χρονομέτρηση και 4ος στην αντοχή Μπαρμπετσεας Μάρκος
Κατηγορία Μάστερ Α: 2ος Πετρακόπουλος Γιάννης
Κατηγορία Μάστερ Β: 2ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 4ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν. : 2ος Λινάρδος Νίκος

2) Πρωτάθλημα Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδας,στην Πάτρα Αχαΐας.
Κατηγορία εφήβων : 1ος Μπαρμπετσεας Μάρκος
Κατηγορία εφήβων : 8ος Κούκος Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος στην ατομική χρονομέτρηση και 1ος στην αντοχή Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Β : 10ος Ψωματαρης Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Γ : 4ος στην ατομική χρονομέτρηση και 6ος στην αντοχή Κωνσταντόπουλος Νίκος.

3) 42ος Γύρος θυσίας Πάτρα /Καλάβρυτα.
Κατηγορία εφήβων : 3ος Μπαρμπετσεας Μάρκος
Κατηγορία Μάστερ Β : 2ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ : 28ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

4) Granfondo Θησέας Μαλακάσα.
Κατηγορία εφήβων : 3ος Μπαρμπετσεας Μάρκος
Κατηγορία Μάστερ Α: Πετρακόπουλος Γιάννης
Κατηγορία Μάστερ Β : Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ : Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν. : Λινάρδος Νίκος

5) Attica Race, Αθήνα/Σούνιο
Κατηγορία Μάστερ Γ : 23ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

6) Costa Navarino ironman triathlon
2η ομάδα. μεταξύ εβδομήντα (70) ομάδων από όλο τον κόσμο: Δημήτρης Δημητρακόπουλος

7) Mtb 4th Meteora race :
Κατηγορία εφήβων : 2ος Μπαρμπετσεας Μάρκος

7α) Mtb race Πελλοπονήσου και Δυτικής Ελλάδας, Ηλεία.
Κατηγορία εφήβων :1ος Μπαρμπετσεας Μάρκος
Κατηγορία εφήβων :6ος Κούκος Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Α: 2ος Πετρακόπουλος Γιάννης.

8) 11ος Γύρος Νεμέας
Κατηγορία Μάστερ Α :7ος Πετρακόπουλος Γιάννης
Κατηγορία Μάστερ Α :28ος Γεωργακόπουλος Παναγιώτης
Κατηγορία Μάστερ Β : 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ :18ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

9) Granfondo Omfalios , Δελφοί.
Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ : 9ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

10) 10ος Ολυμπιακός Δρόμος για την Ειρήνη, Πύργος Ηλείας, Ανδρίτσαινα Αρκαδίας.
Κατηγορία εφήβων :1ος Μπαρμπετσεας Μάρκος
Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης στην ατομική χρονομέτρηση και 1ος στον αγώνα Αντοχής.
Κατηγορία Μάστερ Γ : 1ος Κωνσταντόπουλος Νίκος στην ατομική χρονομέτρηση και 1ος στον αγώνα Αντοχής.
Κατηγορία όπεν :2ος Λινάρδος Νίκος.

11) 9ος Δρόμος της Φωτιάς,Ζαχάρω Ηλείας
Κατηγορία εφήβων :2ος Μπαρμπετσεας Μάρκος
Κατηγορία Μάστερ (ενιαία): 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ (ενιαία):12ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν. : 6ος Λινάρδος Νίκος.

12) Γύρος Τρίπολης, Αρκαδία.
Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ :9ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

13) 4ος Γύρος Χαλκίδας, Εύβοια.
Κατηγορία Μάστερ Β :2ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ :8ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν. : 11ος Κωτσιοπουλος Φώτης.

14) 2η Ανάβαση Τσακώνας, Καλαμάτα , Μεσσηνίας.
Κατηγορία εφήβων :3ος Μπαρμπετσεας Μάρκος
Κατηγορία εφήβων :6ος Κούκος Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Α : 4ος Πετρακόπουλος Γιάννης
Κατηγορία Μάστερ Α : 6ος Γεωργακόπουλος Παναγιώτης
Κατηγορία Μάστερ Β: 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ :1ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν : 9ος Κωτσιοπουλος Φώτης
Κατηγορία ανδρών. : 2ος Νικολακεας Γεώργιος

14) 1η Ανάβαση Λαλα , Αρχαία Ολυμπία , Ηλείας.
Κατηγορία εφήβων :4ος Κούκος Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Β : 1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ: 3ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν. : 15ος Κωτσιοπουλος Φώτης.

15) Ανάβαση Ταϋγέτου , Καλαμάτα , Μεσσηνίας.
Κατηγορία εφήβων: 2ος Κούκος Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Α : 3ος Γεωργακόπουλος Παναγιώτης
Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Β : 19ος Ψωματαρης Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Γ :3ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν. : 7ος Κωτσιοπουλος Φώτης.

16) 6η Ανάβαση Ομπλού , Πάτρα Αχαΐας.
Κατηγορία Μάστερ Β:1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Β : 8ος Ψωματαρης Γεώργιος
Κατηγορία Μάστερ Γ: 3ος Κωνσταντόπουλος Νίκος
Κατηγορία όπεν. : 6ος Κωτσιοπουλος Φώτης.

17) 58η Ανάβαση Πάρνηθας, Αττική.
Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ :9ος Κωνσταντόπουλος Νίκος

18)Mtb Άθλος Μαινάλου , Λακωνία
Κατηγορία εφήβων :6ος Κούκος Γεώργιος.

19) 34η Ανάβαση Υμηττού, Αττική.
Κατηγορία Μάστερ Β :1ος Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Κατηγορία Μάστερ Γ :5ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

20) 6η Ανάβαση Φυλής, Αττική.
Κατηγορία Μάστερ Γ: 4ος Κωνσταντόπουλος Νίκος.

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

More in Σπορ