Α1 Τοπικό

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ: Γ. Παναγόπουλος «Βγάλαμε πάθος και δύναμη κόντρα στον Ηρακλή»

Στις νίκες μετά από δύο σερί ήττες επέστρεψε ο Απόλλωνας Πεταλιδίου που επικράτησε σχετικά εύκολα με 4-0 του Ηρακλή Καλαμάτας.

Οι «κυανόλευκοι» ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν φοβεροί και απολαυστικοί αφού μέσα σε 15 λεπτά είχαν επιτευχθεί τρία γκολ και ένα χαμένο πέναλτι.

Ο ποδοσφαιριστής Γιώργος Παναγόπουλος, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Στο παιχνίδι που μας πέρασε η ομάδα μας κέρδισε σχετικά εύκολα θα έλεγα. Βγάλαμε πάθος και δύναμη με έναν αντίπαλο που έχει τους ίδιους στόχους με εμάς.

Την επόμενη αγωνιστική παίζουμε με μία ομάδα που αν και νέα στην κατηγορία έχει δείξει καλό πρόσωπο και θα είναι δύσκολο παιχνίδι».