Α Τοπικό

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ – ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ 2-1. Συνεχίζει την ανοδική πορεία με Μπίζο

Τρένο φοβερό που δεν λέει να σταματήσει την ανοδική πορεία ο Ακρίτας Κορώνης, που νίκησε σήμερα τον Τέλλο Άγρα με 2-1.

Η ομάδα του Σπύρου Τσίκινη, συνεχίζει στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με πέντε σερί νίκες και 19 βαθμούς.

Ο Άγρας, προσπάθησε για κάποιο θετικό αποτέλεσμα αλλά δεν τα κατάφερε, παρόλα αυτά είχε καλή παρουσία στο ματς.

Ο Ακρίτας άνοιξε το σκορ στο 25΄ με τον Διακουμή, με τον Μπίζο στο β΄ μέρος να κάνει κάτι σπάνιο: Σκόραρε κατά τις ομάδας του στο 64ο λεπτό και μόλις δυο λεπτά αργότερα έβαλε και πάλι τον Ακρίτα μπροστά!

Διαιτητές: Δ. Πλακογιάννης, Ε. Μπασιλάρης, Γ. Τσιλίκας

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ (Σπύρος Τσίκινης): Σακκάς, Κουτσουμπός, Μάραντος, Σταμάτης (80΄  Σαρελλάς), Σαντιάγκο, Γεωργιόπουλος (62΄ Μουτζούρης), Παλλιάς (90+2΄ Τέντες), Κρητικάκης, Παναγιωτόπουλος, Διακουμής, Μπίζος

ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ (Βασίλης Μπλέτσας): Λάππας, Π. Αναστασόπουλος (72΄ Τάρλεφ), Γεωργακόπουλος, Μαραβέλας, Γεωργόπουλος, Ακασού, Μπολούν, Στεφάν, Γ. Αναστασόπουλος, Τηλεμάχου (83΄ Λακριντής)

Φώτο: Χρυσοβαλάντη Λευτάκη