Β Τοπικό

ΔΑΝΑΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ 7-1. Απίστευτη νίκη

Απίστευτη νίκη σε διακύμανση σκορ πέτυχε χθες ο Δαναός Καλαμάτας που επικράτησε με το ευρύ 7-1 των Πράσινων Πουλιών.

Αυτό ήταν το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο για το συγκρότημα του κ. Πέτρου Δημόπουλου.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ 10′ κάνοντας το 0-1 αλλά η συνέχεια ήταν εφιαλτική.

Στο 17′ ο Ηλιόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Γιαννόπουλος έκανε την ανατροπή και το 2-1.

Στο 22′ ο Κλάδης έγραψε το 3-1, με τους γηπεδούχους να μην σταματούν πουθενά.

Στο 39′ ο Γιαννόπουλος έγραψε το 4-1 και στο 44′ ο Ηλιόπουλος το 5-1 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 63′ ο Γιαννόπουλος πέτυχε χατ – τρικ για το 6-1 και στο 82′ ο Ηλιόπουλος επίσης σημείωσε χατ – τρικ για το τελικό 7-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουρτέσης, με βοηθούς τους Ταβουλαρέα και Καμάι.

ΔΑΝΑΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Πατριαρχέας, Γεωργιόπουλος, Λαμπρόπουλος, Λουκάς, Ντάκουρης (Καρελάς), Βρυώνης (Φιλιππόπουλος), Ηλιόπουλος, Δολαπτσής, Γυφτοχρήστος (Μαστορέας), Κλάδης, Γιαννόπουλος.

ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ: Ντερβίσι, Πατικόπουλος (76′ Φλωράτος), Ελέζι, Κούκα, Φράγκος, Αναγνωστάκης (66′ Δημητρόπουλος), Καρλής (62′ Ρισβάνης), Γεωργόπουλος, Καράγιωργας, Σκιαδάς (86′ Καραμπίνης), Σπυρόπουλος.