Α1 Τοπικό

ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 3-4. Απίστευτη ανατροπή και μεγάλη νίκη

Στις επιτυχίες επέστρεψε ο Ηρακλής Καλαμάτας που χθες το βράδυ στο γήπεδο Π. Μπαχράμης επικράτησε με 4-3 του ΑΟ Φυτειάς.

Το ματς ήταν συναρπαστικό σε όλη την διάρκεια του με εναλλαγές στο σκορ και ήταν πραγματικά ένα τοπικό ντέρμπι με τα όλα του.

Μόλις στο 1′ ο Καραγιάννης σημείωσε το 0-1.

Στο 10′ ο Αρβανίτης ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 18′ ο Καραγιάννης με σουτ έβαλε μπροστά στο σκορ και πάλι την ομάδα του.

Στο 33′ ο Ψωρομύτης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, για εξύβριση στον δεύτερο βοηθό.

Στο 34′ ο Μπάλλας ισοφάρισε σε 2-2 για τους «τρομοκράτες».

Στο 40′ ο ίδιος παίκτης έκανε την ανατροπή και το 3-2 για τους τυπικά γηπεδούχους.

Στο 63′ ο Καραγιάννης με εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 3-3.

Στο 80′ ο Σπαντιδέας έδωσε την μεγάλη νίκη στην ομάδα του για το 3-4.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πλακογιάννης, με βοηθούς τους Τσοπανάκη και Αράπη.

ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ: Κοσμάς, Ρηγανάκος (64′ Μάρκου), Μαυροειδής, Μπαστακός (88′ Αλεξανδρόπουλος), Σταματόπουλος, Ταβουλαρέας, Κωστέας, Μπάλλας, Ζακόλλι, Σταμούλος, Αρβανίτης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αλάμαρας, Μπρακούλιας (59′ Πανταζής), Cina, Μαγκλάρας, Φιλάι, Βλαχάκης, Μάρης, Ψωρομύτης, Σπαντιδέας (89′ Μπάκας), Καραγιάννης (84′ Δαραβίγκας), Διονυσόπουλος (88′ Παπαδέας).

2 Σχόλια

2 Comments

1. gio

25 Νοεμβρίου 2019 at 15:04

Aς πουν ένα ευχαριστώ οι άνθρωποι του Ηρακλή καθότι οι ρέφερις έκαναν οτιδήποτε περνά απο το χέρι τους να πάρει την νίκη ο Ηρακλής καθώς καταλόγισε ανύπαρκτο πέναλτι να γίονει το 3-3 και αμέσως μετά αγνόησε καθαρή παράβαση πέναλτι υπέρ της Φυτειάς,ώστε να επέλθει καθαρή αλλοίωση αποτελέσματος ,ήττα που ΄σως στοιχίσει την παραμονή της Φυτειάς στην κατηγορία.Φαίνεται η ΕΠΣΜ ο Πλακογιάνης και οι ρέφερι ενέδωσαν στο κλίμα ανακοινώσεων όλη την εβδομάδα απο πλευράς Ηρακλή για την ήττα τους απο την ομόνοια.Ήταν πράγματι μια ειδική αποστολή που έβγαλαν σε πέρας ο Πλακογιάννης και η παρέα του καταδικάζοντας την ομάδα της Φυτειάς.να σημειωθεί ότι κατά την διάρκεια του 2ου ημιχρόνου ο 2ος βοηθός άκουγε διάφορα γαλλικά χωρίς να δίνει σημασία νιώθοντας ίσως τύψεις για την δίκαια αποβολή στο 1ο ημίχρονο.Κύρις Πλακογιάννη είστε ανεπιθύμητος για την ομάδα μας,δεν θέλουμε να σε ξαναδούμε στο δρόμο μαςκαι μη ξανασκεφτείς να σφυρίξεις παιχνίδι της ομάδος μας

2. gio

25 Νοεμβρίου 2019 at 15:16

Ας πουν ένα ευχαριστώ οι άνθρωποι του Ηρακλή ένα ευχαριστώ στους ρέφερις που έκανα ότι περνά απο το χέρι τους ώστε να πάρει την νίκη προφανώς για τις ανακοινώσεις που έβγαζαν όλη την εβδομάδα για την ήττα απο την Ομόνοια,καταδικάζοντας την Φυτειά σε ήττα που ίσως στοιχίσει την παραμονή στην κατηγορία καταλόγισε ανύπαρκτο πέναλτι σε βουτιά που είδε απο το κέντρο παρακαλώ ώστε να γίνει το3-3,μετά έκλεισε τα μάτια σε καθαρή ανατροπή μπροστά στα μάτια πέναλτι υπέρ της Φυτειάς αλλοιωνοντας το αποτέλεσμα του αγώνα,επίσης καθόλη τη διάρκεια του 2ου ημιχρόνου ο 2ος βοηθός άκουγε διάφορα γαλλικά απο τους παίκτες του Ηρακλή και ιδίως στο 4ο γκολ κλείνωντας επιδεικτικά τα αυτιά του προφανώς αισθάνοταν τύψεις απο το 1ο ημίχρονο για την δίκαιη αποβολή.Ο Κύριος Πλακογιάννης και το παρεάκι του έφεραν εις πέραν την αποστολή κομάντο ενδείδοντας σε πιέσεις ανακοινώσεων και σε έναν ψυχοπαθή που του έσερνε χωρίς λόγο διάφορα γαλλικά,Κύριε Πλακογιάννη είσαι ανεπιθύμητος για την Φυτειά μη ξανασφυρίξεις παχνίδια της Φυτειάς,για το καλό σου.