Α Τοπικό

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ: Ηλιόπουλος «Κρατάμε την νίκη και το καλό πρώτο ημίχρονο»

Στις επιτυχίες επέστρεψε ο ΑΟ Μεθώνης που επικράτησε εντός έδρας με 2-1 του Ολυμπιακού Ανάληψης.

Μάλιστα, αυτό το τρίποντο ήρθε με ανατροπή και έτσι ο ΑΟΜ παραμένει στην 4η θέση με 20 βαθμούς και μείον τρεις από την κορυφή.

Ο ποδοσφαιριστής Στέλιος Ηλιόπουλος, που πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Για το χθεσινό παιχνίδι θέλαμε να επιστρέψουμε στα νικηφόρα αποτελέσματα και τα καταφεραμε. Ξέραμε ότι το παιχνίδι δεν θα είναι εύκολο. Δέχθηκαμε νωρίς ένα γκολ και καταφέραμε να γυρίσουμε το ματς μέσα στο ημίχρονο παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε καλά στο πρώτο 15 λεπτό είχαμε 2-3 ευκαιρίες να βάλουμε ένα τρίτο γκολ να κλειδώσουμε το παιχνιδι. Μετά από εκεί κοιτάξαμε να διαχειριστούμε το παιχνίδι και να κρατήσουμε το απότελεσμα. Αν και στις καθυστέρησεις ο αντίπαλος έχασε σημαντικη ευκαιρία και θα μπορούσε να ισοφαρίσει.

Από αυτό το παιχνίδι κρατάμε τους τρεις βαθμούς και την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου. Για το επόμενο παιχνίδι παίζουμε με μια ομάδαη οποία έχει βλέψεις πρωταθλητησμου. Εμείς, θα προετοιμαστούμε κατάλληλα και θα πάμε για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα».