Α Τοπικό

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 2-2. 14 λεπτά διακοπή, επεισόδια, αστυνομία

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ…Το Τριφυλιακό ντέρμπι τα είχε όλα…Εκτός από τα γκολ, είχε πολύ ένταση στο τέλος του αγώνα, 14 λεπτά διακοπή, τρία πέναλτι, αποβολές. Ένας απόλυτος χαμός δηλαδή.

Καταρχήν να ξεκινήσουμε ότι Άγρας και Εράνη έχουν παράπονα από την διαιτησία του κ. Ρέκκα, που όμως δεν διαμόρφωσε κανένα αποτέλεσμα.

Από κει και πέρα, η αναμέτρηση ξεκίνησε με πέναλτι για την Εράνη που υποδείχθηκε σε χέρι του Γεωργακόπουλου στο 16′. Ανέλαβε να το εκτέλεσει ο Βλαχόπουλος αλλά ο Λάππας απέκρουσε.

Στο 19′ ο Άγρας έφθασε κοντά στο 1-0 όταν το σουτ του Μπολούν χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 73′ οι Φιλιατρινοί κέρδισαν εκ νέου πέναλτι σε ανατροπή του Πέππα από τον Γρ. Αναστασόπουλο. Το εκτέλεσε εύστοχα αυτή την φορά ο Βλαχόπουλος. Σε αυτό το σημείο να πούμε ότι οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν ότι είχε προηγηθεί φάουλ στον Ακασού.

Και φτάνουμε στο 76′ σε μία φάση που τα είχε όλα. Σκληρό φάουλ του Αναστασόπουλου πάνω στον Βέλλη και αποβολή από τον Ρέκκα. Υπήρξε συμπλόκή μεταξύ των παικτών, με τον διαιτητή να διακόπτει το ματς για 14 λεπτά και να καλεί αστυνομική δύναμη στο γήπεδο.

Τέλος, στο 90′ ο Ακασού μέσα στην περιοχή της Εράνης έπεσε στο έδαφος και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται έντονα. Ο Άγρας ισοφάρισε και εκεί τελείωσε ο αγώνας εντός γηπέδου.

Είχαμε νέα επεισόδια με συμπλοκή παικτών και αρκετό ξύλο, με την Εράνη να εκφράζει έντονα παράπονα για την φιλοξενία.