Ακολουθήστε μας

Σπορ

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τον ΝΟΚ – Ο Ποσειδών

Εντυπωσιακά ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του το κολυμβητικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας «Ο Ποσειδών» για την αγωνιστική περίοδο 2019 – 2020. Τα δελφίνια του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας, συμμετέχοντας στους διασυλλογικούς αγώνες που διοργάνωσε ο Κολυμβητικός Όμιλος Αρκαδίας «Τρίπολη» με την επωνυμία «35 Χρόνια ΚΟΑΤ» το σαββατοκύριακο 30/11 – 1/12, μετά από εξαιρετικές κούρσες κατέκτησαν συνολικά 54 μετάλλια εκ των οποίων 36 στις προαγωνιστικές κατηγορίες (8 χρυσά – 15 αργυρά – 13 χάλκινα) και 18 στις αγωνιστικές κατηγορίες (9 χρυσά – 5 αργυρά – 4 χάλκινα). Δέκα κολυμβητές -τριες της αγωνιστικής ομάδας εξασφάλισαν όρια σε 38 αγωνίσματα για τους Χειμερινούς Αγώνες και τους Πανελλήνιους που θα διεξαχθούν το καλοκαίρι (10 όρια κατηγορίας open και 26 κατηγοριών). Στους αγώνες συμμετείχαν σωματεία από τις περιφέρειες Πελοποννήσου και Αττικής. Την αποστολή στην Τρίπολη που αποτελείτο, από εξήντα τέσσερα παιδιά (42 προαγωνιστικά και 22 αγωνιστικά), συνόδευσαν οι εξωτερικοί συνεργάτες της προαγωνιστικής ομάδας Παναγιώτης Λαγοπάτης και Βούλα Μπασακίδη και ο προπονητής της αγωνιστικής ομάδας Στάθης Μπακολιάς οι οποίοι και έμειναν ικανοποιημένοι από τις επιδόσεις που πέτυχε η πλειοψηφία των παιδιών, στην πρώτη κολυμβητική συνάντηση της χρονιάς. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

 

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2011)

Σούλιος Άγγελος 50ΕΛ 41’’49 2ος

50ΠΡ 55’’49 2ος

Σωτηρόπουλος Θεόδωρος 50ΕΛ 1’04’’30 20ος

50ΠΡ 1’16’’98 11ος

Τζούμης Δημήτριος 100ΕΛ 1’18’’87 1ος

50ΠΕΤ 40’’01 1ος

Τζώρτζη Κωνσταντίνα 50ΕΛ 48’’50 6η

50ΥΠ 58’’74 5η

Χριστοπούλου Χριστίνα – Αναστασία 50ΕΛ 49’’54 7η

50ΥΠ 50’’99 2η

 

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

Δημητρακόπουλος Γεώργιος 50ΕΛ 39’’80 3ος

100ΕΛ 1’31’’20 10ος

Κασιδάκης Κωνσταντίνος 50ΠΡ 51’’55 3ος

100ΠΡ 1’54’’02 3ος

Λαγοπάτης Γεώργιος 100ΕΛ 1’25’’99 7ος

50ΠΕΤ 46’’68 3ος

Μιχαλόπουλος Σταύρος 50ΕΛ 41’’50 8ος

100ΕΛ 1’38’’24 12ος

Μπούνας Κωνσταντίνος 100ΕΛ 1’21’’20 1ος

200ΕΛ 2’57’’69 1ος

Μυτσκίδης Τεριζάκης – Ιωάννης 50ΕΛ 47’’20 16ος

50ΠΡ 1’09’’67 10ος

Δημητρακόπουλος Γεώργιος 4Χ50ΕΛ 2’37’’27 1οι
Λαγοπάτης Γεώργιος
Μιχαλόπουλος Σταύρος
Μπούνας Κωνσταντίνος

Μπούνας Κωνσταντίνος 4Χ50ΜΟ 2’59’’85 1οι
Κασιδάκης Κωνσταντίνος
Λαγοπάτης Γεώργιος
Δημητρακόπουλος Γεώργιος

Φραγκούλη Αργυρώ 50ΕΛ 38’’32 2η

50ΥΠ 43’’93 3η

Βασιλάκη Αντωνία 50ΕΛ 41’’54 4η

50ΠΡ 53’’72 3η

Λαμπροπούλου Αγγελική 50ΕΛ 47’’15 7η

50ΠΡ 1’00’’11 6η

Γαρδέλη Ελένη – Άννα 50ΕΛ 47’’53 8η

50ΥΠ 56’’87 11η

Φράγκου Αναστασία 50ΕΛ 49’’99 10η

50ΠΡ 1’00’’46 7η

Γεωργίου Σταυρούλα 50ΕΛ 55’’07 12η

50ΠΡ 1’01’’99 8η

Μπαρμπίτσα Ιουλία 50ΕΛ 57’’34 13η

50ΥΠ 55’’09 10η

Σκούντζου Σπυριδούλα 100ΕΛ 1’26’’13 4η

200ΕΛ 3’08’’23 3η

Σκούντζου Σπυριδούλα 4Χ50ΕΛ 2’52’’45 3ες
Βασιλάκη Αντωνία
Γαρδέλη Ελένη – Άννα
Φραγκούλη Αργυρώ

Σκούντζου Σπυριδούλα 4Χ50Μ.Ο. 3’24’’57 4ες
Φράγκου Αναστασία
Φραγκούλη Αργυρώ
Βασιλάκη Αντωνία

 

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Κουρέας Βασίλειος 50ΕΛ 34’’56 3ος

100ΕΛ 1’17’’62 4ος

200ΜΑ 3’20’’54 3ος

Τζοβάρας Νικόλαος 50ΕΛ 35’’24 5ος

50ΠΡ 48’’87 6ος

100ΠΡ 1’18’’18 5ος

Πουλέτης Παναγιώτης 50ΕΛ 35’’56 7ος

100ΕΛ 1’20’’49 9ος

100ΥΠ 1’37’’78 10ος

Ζερβάκης Θεόδωρος 50ΕΛ 43’’12 16ος

50ΥΠ 47’’42 12ος

50ΠΡ 55’’52 12ο;

Πολίτης Σπυρίδων 100ΕΛ 1’31’’83 15ος

50ΥΠ 44’’12 7ος

50ΠΕΤ 42’’60 8ος

Σγάντζος Αλέξανδρος 200ΕΛ 2’59’’50 7ος

50ΥΠ 41’’92 4ος

50ΠΕΤ 40’’96 4ος

Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΥΠ 41’’47 2ος

100ΥΠ 1’32’’08 6ος

200ΥΠ άκυρος

Τσετσέκος Γεώργιος 50ΠΡ 52’’76 11ος

100ΠΡ 1’48’’17 4ος

200ΠΡ 3’44’’55 4ος

Τζοβάρας Νικόλαος 4Χ50ΕΛ 2’21’’64 2οι

Σγάντζος Αλέξανδρος
Πουλέτης Παναγιώτης
Κουρέας Βασίλειος

Πολίτης Σπυρίδων 4Χ50ΜΟ 2’47’’50 2οι

Κουρέας Βασίλειος

Σγάντζος Αλέξανδρος

Τζοβάρας Νικόλαος

Χαρίτου Άννα – Μαρία 50ΕΛ 43’’45 7η

50ΥΠ 53’’89 6η

50ΠΡ 57’’44 8η

Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία 50ΕΛ 44’’60 8η

50ΥΠ 48’’01 4η

100ΠΡ 1’57’’61 5η

Κουσούλη Μαρία 50ΕΛ 48’’56 14η

50ΥΠ 55’’99 7η

Μενούνου Χριστιάνα 50ΕΛ 49’’69 15η

50ΠΡ 58’’05 10η

Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία 4Χ50ΕΛ 3’04’’71 2ες

Χαρίτου Άννα – Μαρία

Μενούνου Χριστιάνα

Κουσούλη Μαρία

Χαρίτου Άννα – Μαρία 4Χ50ΜΟ 3’38’’57 2ες

Μενούνου Χριστιάνα

Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία

Κουσούλη Μαρία

 

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

Σπυρόπουλος Αριστείδης 50ΕΛ 32’’40 1ος

100ΕΛ 1’11’’93 3ος

200ΕΛ 2’36’’23 3ος

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 100ΕΛ 1’14’’64 6ος

50ΥΠ 38’’01 1ος

200ΜΑ 3’10’’74 6ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 100ΕΛ 1’22’’53 15ος

50ΠΡ 42’’69 2ος

100ΠΡ 1’37’’29 2ος

Κούμανης Βασίλειος 100ΕΛ 1’27’’71 19ος

50ΠΡ 49’’62 7ος

100ΠΡ 1’48’’37 5ος

Φράγκος Κων/νος 50ΥΠ 41’’77 2ος

200ΥΠ 3’19’’00 6ος

200ΜΑ 3’20’’45 3ος

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 4Χ50ΕΛ 2’16’’38 2οι

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος

Φράγκος Κων/νος

Σπυρόπουλος Αριστείδης

Φράγκος Κων/νος 4Χ50ΜΟ 2’37’’65 3οι

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος

Σπυρόπουλος Αριστείδης

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης

Κουλοπούλου Χριστίνα 50ΕΛ 33’’92 2η

100ΕΛ 1’19’’27 11η

200ΕΛ 2’56’’24 13η

Μπαρμπίτσα Αθηνά 50ΕΛ 39’’39 6η

100ΕΛ 1’28’’82 16η

100ΥΠ 1’40’’16 11η

Κουσούλη Δήμητρα 50ΕΛ 41’’32 9η

100ΕΛ 1’30’’62 19η

100ΥΠ 1’39’’54 10η

Φραγκούλη Μαρία – Σοφία 100ΕΛ 1’15’’28 7η

200ΕΛ 2’44’’70 7η

50ΠΕΤ 37’’90 3η

Τσαλίκη Ολυμπία 50ΕΛ 1’16’’94 9η

200ΕΛ 2’48’’54 11η

50ΠΕΤ 43’’80 4η

Σκουράκη Κωνσταντίνα 50ΥΠ 41’’38 4η

100ΥΠ 1’34’’44 6η

200ΥΠ 3’18’’25 9η

Κουλοπούλου Χριστίνα 4Χ50ΕΛ 2’20’’04 4ες

Τσαλίκη Ολυμπία

Σκουράκη Κωνσταντίνα

Φραγκούλη Μαρία – Σοφία

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Διεξήχθησαν υπό μορφή ανοικτής κατηγορίας (ΟΠΕΝ) και όχι ανά ηλικία ξεχωριστά.

ΑΝΔΡΩΝ

 

Χρυσομάλλης Μάριος – Παναγιώτης 50ΕΛ 24’’93 1ος όριο open

100ΕΛ 59’’93 1ος όριο οpen

200ΕΛ 2’01’’63 1ος όριο κατηγορίας

800ΕΛ 9’38’’68 3ος

50ΠΕΤ 26’’51 1ος όριο open

100ΠΕΤ 58’’55 1ος όριο open

Μακρέας Βασίλειος 50ΕΛ 26’’92 6ος όριο κατηγορίας

200ΕΛ 2’20’’15 10ος

50ΥΠ 31’’44 4ος όριο κατηγορίας

100ΥΠ 1’08’’32 4ος όριο κατηγορίας

200ΥΠ 2’27’’76 2ος όριο κατηγορίας

Κούρος Βασίλειος 50ΕΛ 28’’19 11ος όριο κατηγορίας

100ΕΛ 1’04’’27 9ος όριο κατηγορίας

200ΕΛ 2’25’’01 15ος όριο κατηγορίας

50ΥΠ 34’’69 9ος όριο κατηγορίας

200ΥΠ 2’41’’41 5ος όριο κατηγορίας

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος 50ΕΛ 28’’86 14ος όριο κατηγορίας

100ΕΛ 1’02’’86 8ος όριο κατηγορίας

200ΕΛ 2’19’’23 9ος όριο κατηγορίας

400ΕΛ 4’59’’63 6ος όριο κατηγορίας

800ΕΛ 11’07’’61 7ος

Κάββουρας Βασίλειος 50ΕΛ 29’’45 19ος

100ΕΛ 1’05’’70 13ος

200ΕΛ 2’24’’77 14ος

400ΕΛ 5’11’’58 8ος

Πουλέτης Νικόλαος 50ΕΛ 29’’83 20ος

200ΕΛ 2’24’’01 12ος

50ΠΕΤ 33’’52 16ος

50ΠΡ 38’’93 18ος

200ΜΑ 2’40’’90 6ος όριο κατηγορίας

Χάππας Παναγιώτης 50ΠΕΤ 30’’00 5ος

100ΠΕΤ 1’05’’33 5ος όριο κατηγορίας

50ΠΡ 33’’79 4ος όριο κατηγορίας

100ΠΡ 1’15’’80 5ος όριο κατηγορίας

200ΠΡ 2’46’’82 4ος

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

Σκιαδοπούλου Όλγα 50ΕΛ 28’’44 2η όριο open

400ΕΛ 4’59’’63 6η όριο κατηγορίας

200ΥΠ 2’36’’47 3η όριο κατηγορίας

50ΠΕΤ 30’’42 2η όριο open

50ΠΡ 35’’89 1η όριο open

200ΠΡ 2’50’’62 3η όριο open

Χάππα Αναστασία 50ΕΛ 29’’03 4η όριο κατηγορίας

100ΕΛ 1’05’’07 2η όριο κατηγορίας

50ΥΠ 32’’92 1η όριο open

50ΠΕΤ 30’’33 1η όριο open

100ΠΕΤ 1’11’’56 2η όριο κατηγορίας

Μαρκοπούλου Γεωργία 50ΕΛ 31’’03 8η όριο κατηγορίας

100ΕΛ 1’10’’62 10η

200ΕΛ 2’34’’80 11η

50ΥΠ 36’’08 8η όριο κατηγορίας

100ΥΠ 1’17’’44 8η όριο κατηγορίας

200ΥΠ 2’55’’05 7η

Δρακοπούλου Λευκή – Μαρία 50ΕΛ 32’’38 12η

100ΕΛ 1’13’’15 15η

200ΕΛ 2’41’’97 16η

50ΥΠ 40’’00 14η

100ΥΠ 1’29’’01 13η

Κουλοπούλου Αριστέα 50ΕΛ 32’’42 14η

200ΕΛ 2’44’’45 21η

Γεωργακοπούλου Βασιλική 50ΕΛ 32’’93 18η

50ΥΠ 37’’30 9η

100ΥΠ 1’21’’43 10η

200ΥΠ 2’55’’97 8η

Γκότση Ευαγγελία 50ΕΛ 32’’97 19η

100ΕΛ 1’13’’58 16η

200ΕΛ 2’37’’87 14η

400ΕΛ 5’33’’82 7η

Κλεφτόγιαννη Κλημεντία – Νεκταρία 50ΕΛ 33’’55 20η

100ΕΛ 1’14’’00 18η

200ΕΛ 2’41’’43 15η

50ΠΡ 42’’61 11η

100ΠΡ 1’37’’76 11η

Δημητρούλη Θεοδώρα 50ΕΛ 33’’79 21η

50ΠΕΤ 36’’87 16η

50ΠΡ 45’’15 17η

200ΠΡ 3’24’’63 9η

200ΜΑ 3’09’’74 9η

Λιανού Ελένη 50ΕΛ 34’’89 29η

100ΕΛ 1’17’’23 26η

50ΠΕΤ 36’’87 16η

50ΠΡ 46’’68 18η

Γεωργουλέα Αργυρώ 50ΕΛ 35’’19 31η

100ΕΛ 1’17’’78 27η

50ΠΡ 49’’27 22η

100ΠΡ 1’48’’52 19η

Σουλεϊμέζη Φωτεινή 50ΕΛ 35’’55 32η

100ΕΛ 1’21’’21 31η

50ΠΡ 47’’40 20η

100ΠΡ 1’46’’46 17η

200ΠΡ 3’40’’73 10η

Μενούνου Κωνσταντίνα 50ΕΛ 37’’40 35η

100ΕΛ 1’23’’18 32η

50ΠΡ 46’’75 19η

100ΠΡ 1’43’’18 15η

Σωτηροπούλου Ελένη 100ΕΛ 1’27’’36 33η

50ΥΠ 44’’64 20η

Μαρούλη Βαλεσία 200ΕΛ 2’42’’12 17η

100ΥΠ 1’19’’59 9η όριο κατηγορίας

200ΥΠ 2’58’’00 9η

200ΜΑ 3’01’’70 5η

50ΠΡ 44’’47 15η

50ΠΕΤ 36’’25 14η όριο κατηγορίας

 

Επόμενες αγωνιστικές υποχρεώσεις για την προαγωνιστική ομάδα είναι στο ΟΑΚΑ στους Διασυλλογικούς αγώνες που διοργανώνει ο Α.Ο. Ωκεανός στις 7-8/12 και για την αγωνιστική ομάδα το 27ο Κύπελλο Χριστουγέννων στη Πάτρα στις 14-15/12.

 

Εκ του Δ.Σ.

 

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

More in Σπορ