Α1 Τοπικό

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ: Ανδρώνης «Το παιχνίδι τελειώνει μόνο όταν σφυρίζει ο διαιτητής»

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος της Α1 Τοπικής, για μία ακόμη αγωνιστική συνεχίζει ο Παπαφλέσσας Χώρας.

Η ομάδα του Λυκούργου Ανδρώνη επικράτησε δύσκολα εντός έδρας με 1-0 του Πανιώνιου με ένα γκολ στο τέλος του ματς. Μία αγχωτική η αλήθεια νίκη όμως ήρθε το τρίποντο και πλέον άπαντες κοιτούν το επόμενο ματς.

Ο παίκτης – προπονητής μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Το παιχνίδι που μας πέρασε είχε πολλές ιδιαιτερότητες για εμάς. Η μεγαλύτερη ήταν η πρώτη μας ήττα από πέρυσι που ανέλαβα την ομάδα σε πρωτάθλημα και Κύπελλο και εκεί επικεντρωθήκαμε όλη την βδομάδα με τα παιδιά και βέβαια η παρουσία του Γιώργου Μηλίτση στον Πανιώνιο που επειδή τον ξέρω πολύ καλά πίστευα ότι θα έχει αλλάξει την ομάδα όπως φάνηκε και θα μας κλείσει πάρα πολύ τους χώρους και θα χτυπήσει στην αντεπίθεση.

Θεωρώ, ότι την κατοχή και την υπέροχη στον αγώνα την είχαμε εμείς. Στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήσαμε κάποιες φάσεις αλλά δεν είμασταν παρά πολύ καλή στην επιθετική μας λειτουργία και στην τελική μας προσπάθεια. Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε ακόμα περισσότερο την απόδοση μας και με σταθερό ρυθμό μέχρι το τελος. Θα μπορούσαμε να πετύχουμε και πιο γρήγορα κάποια γκολ, άμα είμασταν ποιο ήρεμοι στην τελική μας προσπάθεια.

Όπως έχω ξανά πει στα παιδιά ότι ο αγώνας τελειώνει όποτε σφυρίξει ο διαιτητής και έτσι σε μια πολύ ωραία ενέργεια ήρθε το γκολ του Τσέρτου. Αφήνουμε πίσω μας τον αγώνα αυτόν και επικεντρωνόμαστε στο πολύ δύσκολο εκτός έδρας αγώνα με την ΑΕΚ Καλαμάτας η οποία είναι μια ομάδα με πολύ καλούς ποδοσφαιριστές και προπονητή και θεωρώ ότι την άδικη η βαθμολογική της θέση».