Α1 Τοπικό

ΔΩΡΙΕΑΣ ΔΩΡΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ 1-2. Μεγάλο διπλό στο 94′!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το Δώριο, η Θύελλα Χαρακοπιού που επικράτησε με 2-1 στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το νικητήριο γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και να παραμείνουν έτσι στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από την άλλη, το Δώριο δεν μπόρεσε να κρατήσει τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας και έτσι έπεσε στην 5η θέση με 20 βαθμούς.

Στο 55′ ο Π. Βασιλογιαννακόπουλος έκανε το 0-1.

Στο 75′ ο Βεσέλης ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 94′ ο Α. Στασινόπουλος που είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα, έδωσε την νίκη στην ομάδα του (1-2).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σταυρόπουλος, με βοηθούς τον Καραμπέτσο και την Ε. Τσαούση.

ΔΩΡΙΕΑΣ ΔΩΡΙΟΥ: Γαρδίκας, Γεωργιόπουλος, Μέμα, Γουδέλης (62′ Παπαδόπουλος), Μπούρδος, Μάλαμας, Γκρίτζαλης, Γκιάτα, Γκογκοάσα (69′ Μπόρα), Πάγια, Βεσέλης.

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Τσούλος, Ανδρεάδης, Ορφανός, Μαρκάκης, Κουτσολίας, Κακογιάννης, Μ. Στασινόπουλος (67′ Μαργαρώνης), Π. Α. Βασιλογιαννακόπουλος (91′ Σκόθος), Π. Βασιλογιαννακόπουλος, Διαμαντής (78′ Α. Στασινόπουλος).