Α Τοπικό

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ – ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 1-1. Ισοπαλία στο Μελιγαλά

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το παιχνίδι στο Μελιγαλά, ανάμεσα στον Εθνικό και την Εράνη Φιλιατρών.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ αλλά μετά από λίγα λεπτά έμειναν με 10 παίκτες και κατάφεραν να πάρουν τον έναν βαθμό.

Αντίθετα, η Εράνη ιισοφάρισε το ματς και στις καθυστερήσεις πέτυχε και άλλο τέρμα όμως ακυρώθηκε.

Στο 35′ σέντρα του Ρουμελιώτη, πλάσε του Λάγιου 1-0.

Στο 40′ ο Σαραντόπουλος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στο 65′ ο Λάγιος έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει ακόμα ένα γκολ.

Στο 72′ ο Βλαχόπουλος έκανε την σέντρα και ο Πέππας με κεφαλίά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 90′ ο Βέλλης σημείωσε γκολ αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ, υπό τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σκόρδος, με βοηθούς τους Τσοπανάκη και Παναγιωτόπουλο.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Λίβας, Φέστας, Μακρής, Μπούνας, Χαραλαμπόπουλος, Σεμούρι, Λυμπερόπουλος (80′ Καλογερόπουλος), Καρατζούλιας, Ρουμελιώτης (65′ Καλύβας), Λάγιος (85′ Ντεμίρι), Σαραντόπουλος.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αλεξανδρόπουλος, Γριβοκωστόπουλος (58′ Χάρμπας), Μπουρδέκας, Ανδρώνης, Πέππας, Ασημακόπουλος, Κώτσος, Χρονόπουλος, Βλαχόπουλος, Τσουλάκος, Βέλλης.