Γ Εθνική

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Παλαμάρας «Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια»

Πολύ κοντά σε ένα τεράστιο και μεγάλο διπλό βρέθηκε ο ΑΟ Διαβολιτσίου την Κυριακή κόντρα στον ΠΑΟ Βάρδας.

Οι «νερατζούρι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ, όμως με ψυχή, πάθος και με 10 παίκτες (λόγω του ανύπακρτου και επικίνδυνου διαιτητή), γύρισε τούμπα το ματς και προηγήθηκε με 2-1.

Όμως, όπως προαναφέραμε και πιο πάνω ο διαιτητής κ. Παπαγεωργόπουλος από την Αργολίδα, που δεν πρέπει να σφυρίξει ξανά αγώνα μιας και είναι πολύ κακός, έκανε τα δικά του και έτσι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε η ισοφάριση.

Από κει και πέρα, ο ΑΟΔ παραμένει πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου και αυτό είναι πολύ θετικό, που λίγοι το πίστευαν αλλά οι παίκτες της ομάδας το κατάφεραν.

Ο προπονητής Κώστας Παλαμάρας μοίρασε συγχαρητήρια στους παίκτες του, για την προσπάθεια που κατέβαλαν, λέγοντας «Κυνηγήσαμε ένα μεγάλο διπλό, ήταν ευκαιρία να το πάρουμε αλλά δεν τα καταφέραμε στις λεπτομέρειες. Δυστυχώς οι αποφάσεις του διαιτητή…μας μπέρδεψαν και λυγίσαμε στις καθυστερήσεις».

Τέλος, αύριο υπάρχει ο επαναληπτικός αγώνας για το Κύπελλο Μεσσηνίας κόντρα στον Παπαφλέσσα Χώρας. Ένας θεσμός που ενδιαφέρει τον ΑΟΔ και θέλει να ανατρέψει την ήττα του 2-1 του πρώτου αγώνα για να πάρει την πρόκριση στους «4».