Football league

Ο Σικαλιάς κράτησε όρθιο το Αιγάλεω, 0-0 με Καβάλα (ΒΙΝΤΕΟ)

Όπως και στο ματς του πρώτου γύρου, Αιγάλεω και Καβάλα μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις μένοντας… άσφαιροι (0-0)! Κορυφαίος ο Σικαλιάς για το «Σίτι» αφού απέκρουσε πέναλτι και σταμάτησε κάθε προσπάθεια των Αργοναυτών στο ματς. Διαμαρτύρονται για την φάση στην οποία δόθηκε η παράβαση οι γηπεδούχοι! Σημαντικός βαθμός για τους Αργοναύτες σε μία δύσκολη έδρα! Έχασε έδαφος όμως η γηπεδούχος ομάδα στη μάχη για να μπει στην πρώτη εξάδα! Ντεμπούτο για τον Ίσμαελ Μπλάνκο με το Αιγάλεω.

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς στο 4′ με τον Σικαλιά να σταματά τον Παπαδόπουλο. Σουτ του Ορφανίδη στο 31′ έφυγε άουτ. Ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ένα ακόμα καλό σουτ από πλευράς Αργοναυτών, με τον Μαρκόπουλο αλλά ο Σικαλιάς ήταν στη σωστή θέση.

Το β’ μέρος ξεκίνησε με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής στο 48′. Ο Σικαλιάς όμως απέκρουσε την εκτέλεση του Μαρκόπουλου! Στη συνέχεια η μπάλα πήγαινε πάνω-κάτω αλλά τα πολλά λάθη δεν έφεραν φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες! Στα τελευταία λεπτά το Αιγάλεω έπαιξε με δέκα παίκτες αφού ο Σπυρόπουλος τραυματίστηκε, ο Θωμάς Γράφας είχε ολοκληρώσει τις αλλαγές του και ο ποδοσφαιριστής ήταν… για να είναι στον αγωνιστικό χώρο (δεν συμμετείχε).

ΑΙΓΑΛΕΩ (Γράφας): Σικαλιάς, Συριόπουλος, Παπανικόλας, Σπυρόπουλος, Σταματάκης, Φαρινόλα (54′ Μαγκάκης), Τσίτσαρης (59′ λ.τ Μεγαρίτης), Μπλάνκο, Γκότοβος, Λάμπρου (43′ λ.τ Κατσικογιάννης), Μακρυγιαννης.

ΚΑΒΑΛΑ (Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Καζαντζίδης, Παπαστεριανός, Μαρκόπουλος, Γαβριηλίδης, Μελισσόπουλος (65′ Καθάριος), Κέρθι, Ορφανίδης (73′ Σουλεϊμάν), Μαϊδανός, Κουτσούμπας, Β. Παπαδόπουλος (87′ Θωμαϊδης).

Δείτε τις καλύτερες φάσεις από τον σημαντικό αγώνα της Football League.