Α1 Τοπικό

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 2-0. «Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο (ΦΩΤΟ)

Με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο η Θύελλα Χαρακοπιού πήρε την νίκη με 2-0 κόντρα στον Πανιώνιο Καλαμάτας.

Παρέμεινε έτσι στην 3η θέση μαζί με την Ομόνοια έχοντας και οι δύο από 27 βαθμούς.

Στο 55′ ο Κακογιάννης έκανε το 1-0.

Στο 92′ ο Α. Στασινόπουλος διαμόρφωσε το 2-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουρτέσης, με βοηθούς τους Παναγιωτόπουλο και Καραμπέτσο.

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Τσούλος, Ανδρεάδης, Ορφανός, Μαρκάκης (88′ Α. Στασινόπουλος), Κουτσολιάς, Κακογιάννης, Μ. Στασινόπουλος (46′ Βασιλογιαννακόπουλος), Καλογερόπουλος, Δέμπι (92′ Γελαδάς), Βασιλογιαννακόπουλος, Σκούρα (60′ Μαργαρώνης).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Στραβάκος, Ψαρράς, Π. Κώστας, Σκαρπαλέζος (80′ Πραστέλλας), Γεωργακόπουλος, Ηλιόπουλος, Κοντοθανάσης, Μ. Κώστας, Μπάκας (90′ Γαλέας), Σεφεράσι, Καρούμπας.