Α1 Τοπικό

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Πανταζής «Η νίκη με το Δώριο μας δίνει αισιοδοξία για την συνέχεια»

Μεγάλο ματς στο γήπεδο Δωρίου, όπου ο Ηρακλής Καλαμάτας πέτυχε μία μεγάλη νίκη με σκορ 3-2 για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Α1 Τοπικής.

Η ομάδα του Άρη Γαλανόπουλου παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-2, κατάφερε μέσα σε 25 λεπτά στο δεύτερο μέρος να κάνει την ανατροπή και να πάρει την νίκη με 3-2. Έτσι, ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς, έναν πίσω από την 3η προνομιούχο θέση.

Ο ποδοσφαιριστής Βασίλης Πανταζής, που μπήκε ως αλλαγή στο παιχνίδι και ήταν από τους κορυφαίους και άλλαξε το ματς, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Αρχικά θα ήθελα να ευχηθώ καλή χρονιά με υγεία σε όλο τον κόσμο. Έγινε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν με την κάθε ομάδα να έχει απο ένα καλό ημίχρονο.

Ήταν μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα και ο τρόπος που ήρθε μας δίνει αισιοδοξία για την δύσκολη συνέχεια που ακολουθεί με έναν εξίσου δυνατό αντίπαλο με μοναδικό στόχο τη νίκη».