Α1 Τοπικό

ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ: Πεφάνης «Γιορτή για εμάς ο αγώνας με το Διαβολίτσι»

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Νέος Άρις αλλά κατάφερε στα τελευταία λεπτά να γυρίσει τον αγώνα και να πάρει το σπουδαίο τρίποντο.

Επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού Καλαμάτας και παραμένει σε μεγάλη φόρμα και μία ανάσα από την 3η θέση που οδηγεί στην Α’ Τοπική.

Αύριο, υπάρχει ο αγώνας Κυπέλλου με το Διαβολ΄ίτσι για τα ημιτελικά, ένας ματς – γιορτή όπως τον χαρακτηρίζουν στους «πετεινούς» και θέλουν να τον χαρούν.

Ο προπονητής Τάκης Πεφάνης, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Η ομάδα μας ήξερε ότι είχε να αντιμετωπίσει μία καλή ομάδα, με καλούς παίκτες. Ξεκινήσαμε καλά το ματς, δημιουργήσαμε φάσεις στο πρώτο μισάωρο αλλά σε μία αντεπίθεση του αντιπάλου κέρδισε πέναλτι και έτσι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Πιέσαμε να ισοφαρίσουμε στο ημίχρονο αλλά δεν τα κατάφεραμε. Μπήκαμε στο ημίχρονο πιο δυνατά, πιέσαμε πιο ψηλά, γεμίσαμε την αντίπαλη περιοχή, βγάλαμε πολλά τρεξίματα και ανταμειφθήκαμε για αυτό γυρίζοντας το ματς και πήραμε τους τρεις πόντους.

Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου για την μεγάλη προσπάθεια. Τώρα, έχουμε αγώνα Κυπέλλου με μία ομάδα δύο κατηγορίες πάνω από εμάς. Είμαστε πολύ χαρούμενοι που θα αντιμετωπίσουμε μία πολύ καλή ομάδα, μας αρέσει να παίζουμε με καλές ομάδες. Εμείς θα πάμε να παίξουμε για να δικαιολογήσουμε την θέση μας στα ημιτελικά και είναι ένα ματς γιορτή για εμάς».