Α1 Τοπικό

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Κακογιάννης «Μας δυσκόλεψε ο Πανιώνιος. Τελικό το ματς με ΑΕΚ, όπως όλα τα ματς»

Με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο η Θύελλα Χαρακοπιού πήρε την νίκη με 2-0 κόντρα στον Πανιώνιο Καλαμάτας και έκλεισε θετικά τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.

Παρέμεινε, από την άλλη στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μαζί με την Ομόνοια έχοντας και οι δύο από 27 βαθμούς.

Ο ποδοσφαιριστής Νίκος Κακογιάννης, που πέτυχε στο 52′ το 1-0, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για εμας λόγω της διακοπής του πρωταθλήματος για τις γιορτές. Μπήκαμε με άγχος στο παιχνίδι γιατί θέλαμε πολύ να κερδίσουμε τον αγώνα. Οι αντίπαλοι ήταν διαβασμενοι και μας είχαν κλεισει τους χώρους προς την εστία τους.

Ήμασταν τυχεροί στο δεύτερο ημίχρονο και σκοράραμε νωρίς. Πιστεύω ότι από εκεινη την ώρα και μετά αν ήμασταν πιο προσεκτικοί θα είχαμε τελειώσει πιο νωρίς το παιχνιδι. Ο Πανιωνιος είναι μια πολύ καλή και δυνατή ομαδα και μακάρι να πετύχει τους στόχους της. Το επόμενο παιχνίδι με την ΑΕΚ είναι τελικός για εμάς όπως όλα τα παιχνίδια που ερχονται! Πιστεύω ότι θα είναι ένα πολύ δύσκολο παιχνιδι».