Α Τοπικό

ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ: Δωδεκάτος «Θετικός ο βαθμός. Πίκρα για τον τρόπο που ήρθε»

Πολύ κοντά σε μία σπουδαία και μεγάλη νίκη έφτασε την Κυριακή η Σπερχογεία που ήρθε ισόπαλη 2-2 κόντρα στην Μεθώνη εκτός έδρας.

Ο ΑΟΣ προηγήθηκε 0-2 και κρατούσε αυτό το τρίποντο μέχρι το 87ο λεπτό. Σε διάστημα όμως 9 λεπτών δέχθηκε 2 γκολ και τελικά απέσπασε έναν βαθμό. Όπως και να χει απάντες είναι ικανοποιημένοι από την εμφάνισή της ομάδας και προχωρούν παρακάτω με τον αγώνα που ακολουθεί εντός έδρας με την Κορώνη να είναι τελικός και η νίκή μονόδρομος.

Ο προπονητής των «ταύρων» Γιώργος Δωδεκάτος μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής:

«Σίγουρα είναι θετικός ο βαθμός σε μια πολύ δύσκολη και απαιτητική έδρα. Δεν μας αφήνει ικανοποιημένους δυστυχώς γιατό δεχτήκαμε και τα δύο γκολ στα 5 τελευταία λεπτά.

Ο απολογισμός του πρώτου γύρου είναι σίγουρα απογοητεύτικος. Βεβαια σε αρκετά παιχνίδια φέτος έχουμε αδικήσει τους εαυτούς μας. Αυτό που μπορώ να πω για την συνέχεια είναι ότι θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε για να πετύχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα μεχρό το τέλος του πρωταθλήματος. Ευχαριστούμε, επίσης και την ομάδα της Μεθώνης για την φιλοξενία».