Ακολουθήστε μας

Μπάσκετ

Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα μπάσκετ της Ελλάδας

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής στην Basket League:

Σάββατο 25/1

Ήφαιστος Λήμνου – Λαύριο 67-65
Ηρακλής – Λάρισα 83-67
Κολοσσός Ρόδου – Προμηθέας Πατρών 73-70
Ρέθυμνο – Πανιώνιος 73-61
Περιστέρι – ΑΕΚ 71-75

Κυριακή 26/1

19:00 Ιωνικός – Άρης 72-65

Δευτέρα 27/1
19:30 Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

Κόροιβος – Ανατόλια 67 – 68

Παγκράτι – Καρδίτσα 70 – 66

Ψυχικό – Αγρίνιο 77 – 72

Δάφνη Δαφνίου – Διαγόρας Δρυοπιδέων 84 – 87

Χαρίλαος Τρικούπης – Ελευθερούπολη 83 – 82

Φίλιππος Βέροιας – Απόλλων Πατρών 82 – 80 (κ.α. 64-64, α΄παρ. 71-71)

Οίαξ Ναυπλίου– Αμύντας 74 – 57

Τρίτων-Ολυμπιακός Β΄ 67-77

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Χαρίλαος Τρικούπης 16-0 32

2 Διαγόρας Δρυοπιδέων 13-3 29

3 Απόλλων Πατρών 10-6 26

4 Ψυχικό 10-6 26

5 Καρδίτσα 9-7 25

6 Ελευθερούπολη 8-8 24

7 Οίαξ Ναυπλίου 7-9 23

8 Δάφνη Δαφνίου 7-9 23

9 Ολυμπιακός Β΄ 12-4 22

10 Ανατόλια 6-10 22

11 Κόροιβος 6-10 22

12 Αγρίνιο 6-10 22

13 Φίλιππος Βέροιας 6-10 22

14 Αμύντας 4-12 20

15 Τρίτων 4-12 20

16 Παγκράτι 4-12 20

Ο Ολυμπιακός Β΄ ξεκίνησε με -6 βαθμούς

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ελευθερία Μοσχάτου-Εσπερίδες Καλλιθέας 74-54
ΠΑΟΚ-ΟΑ Χανίων 72-73
ΚΑΟ Μελισσίων-ΠΑΣ Γιάννινα 79-68 (παρ.)
Παναθηναϊκός-Σπόρτιγκ 70-52
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Νίκη Λευκάδας 75-56
Κρόνος Αγ. Δημ. – Ολυμπιακός 66-114 (25/01)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ολυμπιακός 28, Ελευθερία, Παναθηναϊκός, Χανιά 24, Σπόρτιγκ 21, ΠΑΟΚ, Νίκη 20, Δάφνη, Εσπερίδες 19, Κρόνος, ΠΑΣ 18, Μελίσσια 17.

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

Η ατζέντα της 16ης αγωνιστικής

1ος Όμιλος

Ιωνικός ΝΦ – Αιγάλεω 91 – 98 (κ.α. 87-87)

ΟΦΗ – Έσπερος 90 – 87

Λοκρός Αταλάντης – Δούκας 63 – 72

Πανελευσινιακός – Πανερυθραϊκός 73 – 85

Πεντέλη – Μανδραϊκός 70 – 74

Παπάγου – Εθνικός 72 – 77

Πρωτέας Βούλας – ΝΕ Μεγαρίδος 73 – 70

* Ο αγώνας Μαρούσι – Μελίσσια θα γίνει στις 15/2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πανερυθραϊκός 28, Μαρούσι 27, Αιγάλεω, Εθνικός 27, Έσπερος 26, Μεγαρίδα, Πρωτέας, Μανδραϊκός 25, Πεντέλη, Πανελευσινιακός, Παπάγου, ΟΦΗ 24, Λοκρός 20, Μελίσσια 19, Ιωνικός ΝΦ, Δούκας 18.

2ος Όμιλος

Φάρσαλα – Ευκαρπία 85 – 65

Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά 59 – 65

Καβάλα – Μαχητές 77 – 60

Έσπερος Λαμίας – Στρατώνι 81 – 69

Γέφυρα – ΠΑΣ Γιάννινα 73 – 70

Δόξα Λευκάδας – Χαλκιδική 93 – 46

Πρωτέας Γρεβενών – Πολύγυρος 74 – 63

ΧΑΝΘ – Αίας Ευόσμου 61-64

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΠΑΣ Γιάννινα 30, Δόξα 29, Καβάλα 28, Ερμής 27, Φάρσαλα 26, Ευκαρπία, Γέφυρα 25, Μαχητές 24, Πρωτέας 23, Αίας, Πολύγυρος, Κομοτηνή, Έσπερος 22, ΧΑΝΘ, Στρατώνι 21, Χαλκιδική 16.

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

14η Αγωνιστική

1ος Όμιλος

Χαλάνδρι-Ληξούρι 65-80

Γλαύκος-Κορωπί 75-69

Ακράτα-Ερμιόνη 69-68

ΚΑΟ Κορίνθου-ΣΔΥ Τρίπολης 71-58

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Π. Φάληρο 89-76

Ηλυσιακός-Άρης Νίκαιας 90-73

Αχαγιά 82-Παναχαϊκή 64-68

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ηλυσιακός 26, Π. Φάληρο 25, Ληξούρι, Κόρινθος 24, Αχαγιά, Άρης Νίκαιας 22, Κορωπί, Ν. Κηφισιά, Παναχαϊκή 21, Γλαύκος 20, Ακράτα 17, Τρίπολη, Χαλάνδρι, Ερμιόνη 16.

2ος Όμιλος

Βούρειος ΑΟΛ Χίου-ΑΚ Χαλκίδας 73-69 (κ.α. 62-62)

Μίλων-Ένωση Ιλίου 66-61

ΑΟΚ Χανιά-Ερμής Σχηματαρίου 81-74

Άρης Θήβας-Αργοναύτης Τριγλ. 71-74

Πέρα-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 71-77

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 73-59

Ρεπό: Τα Φανάρια

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΕΦΑΟΖ 22, Κρόνος, Ερμής, Χαλκίδα, Αργοναύτης, ΦΕΑ 20, Ίλιον, Χανιά 19, Πέρα, Μίλων 18, Τα Φανάρια, Άρης Θηβ. 17, Βούρειος 16.

* Ο Αίαντας Αυλίδας αποσύρθηκε

3ος Όμιλος

Αριδαία-Τιτάνες Παλαμά 84-78 (κ.α. 72-72)

Ίκαροι Τρικ.-ΣΚ Ιωάννινα 81-72

Μελίκη-Φαίακας Κέρκυρας 95-78

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αίολος Τρικάλων 56-64

Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 108-102 (κ.α. 95-95)

Αριστοτέλης Φλωρ.-Αετοί Βέροιας 61-63

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Νίκη Βόλου 25, Αίολος Τρικάλων 24, Ιωάννινα 22, Μελίκη, Ίκαροι Τρικάλων 21, Αναγέννηση 20, Αετοί, Τιτάνες 19, ΑΓΣΙ 18, Αριδαία, Ολυμπιακός Βόλου 17, Αριστοτέλης Φλωρ. 16, Φαίακας 11.

4ος Όμιλος

ΜΕΝΤ-Κένταυρος Καλ. 68-59

Μ. Αλέξανδρος-Μαντουλίδης 74-67

Ελπίς Αμπελοκήπων-Ασπίς Ξάνθης 84-74

Μακεδονικός-Απόλλων Καλαμαριάς 65-63

Ίκαροι Σερρών-Πανσερραϊκός 59-63

Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ 64-46

Ρεπό: Ζέφυρος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μακεδονικός, Λεύκιππος 24, ΜΕΝΤ 23, Ίκαροι Σερ. 22, Πανσερραϊκός 21, Ελπίς 20, ΔΕΚΑ 19, Μ. Αλέξανδρος 18, Κένταυρος, Απόλλων, Ασπίς 17, Ζέφυρος 16, Μαντουλίδης 13.

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

14η Αγωνιστική

1ος Όμιλος

Εύνικος-Αθηναϊκός 38-63
Πρωτέας Βούλας-Ηλιούπολη 45-58
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αιγέας Χίου 71-44
Αγ. Παρασκευή-Αετός Καλλιθέας 70-32
Φοίνικας Πειρ.-Πανιώνιος 58-61

Ρεπό: Δαναοί Άργους

Η βαθμολογία: Ηλιούπολη 25, Πρωτέας, ΕΦΑΟΖ 24…

2ος Όμιλος

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 55-50
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας 49-68
Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 72-69
Παναθλητικός-Ηρακλής 77-42
Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 51-36
ΑΣ Πανόραμα-Άρης 51-82

Η βαθμολογία: Παναθλητικός 27, Ηρακλής, Άρης 25…

Πηγή: fosonline.gr

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

More in Μπάσκετ