ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Γλυκία ήττα για Μεθώνη. Προσπάθησε ο Εθνικός Μελιγαλά

Μετά από 20 χρόνια στον τελικό του κυπέλλου Μεσσηνίας θα βρεθεί και πάλι η Μεθώνη.

Η ομάδα του Βασίλη Κοσυφολόγου μπορεί να γνώρισε την ήττα με 1-0 στον Μελιγαλά κόντρα στον Εθνικό αλλά με το υπέρ της αποτέλεσμα από τον πρώτο αγώνα πήρε το εισιτήριο. Να θυμίσουμε ότι στην πρώτη αναμέτρηση είχε επικρατήσει με 3-1.

Από την άλλη ο Εθνικός Μελιγαλά, προσπάθησε πάρα πολύ, προηγήθηκε 1-0 λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, είχε τις ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος για να πετύχει κάποιο γκολ και να στείλει το ματς στην παράταση αλλά δεν τα κατάφερε.

Στο 25′ κεφαλιά του Καρατζούλια η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 36′ σουτ του Καρατζούλια η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 56′ ο Σαραντόπουλος έβγαλε την σέντρα, δεν μπόρεσε να την στείλει στα δίχτυα ο Κουρούπης.

Στο 61′ σουτ του Σαμπάνι σε κόρνερ ο Λίβας.