Connect with us

Μπάσκετ

Η τοπική μπασκετική δράση στην ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (08-12/02/2020)

Η τοπική αγωνιστική δράση στην ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο καθώς και τις επόμενες ημέρες 08-12/02/2020 με έντονο ενδιαφέρον.

Πιο αναλυτικά το Σάββατο 12/02 ο Πελασγός ΚΟΜ υποδέχεται στις 17:00 στο κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης την πρωτοπόρο ΣΚ Καλαμάτα για την Α1 τοπική κατηγορία.

Στις 19:00 στο ίδιο γήπεδο ο Πολύβιος φιλοξενεί την ομάδα του Πρωτέα Καλαμάτας. Τέλος επίσης για την Α1 τοπική κατηγορία στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης ο Πάνας αντιμετωπίζει το Κάστρο Μονεμβασιάς.

Αναλυτικά όλη η Σαββατιάτικη αγωνιστική δράση έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΝΟ ΠΥΛΟΥ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
2 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
3 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ., ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.
4 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 17:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
5 ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 19:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
6 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ/ΣΕΥΣ-ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 19:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
7 ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ-ΑΟ ΜΟΝΕΜΒ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17:00 ΝΤΑΣΗΣ ΛΑΖ., ΤΡΥΦΩΝΙΔΗ ΑΜΑΛ.
8 ΑΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ ΑΜΙΛ. – ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Θ.
9 ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΒΦ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 17:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Θ.

Αναλυτικά όλη η Κυριακάτικη αγωνιστική δράση έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ-ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.
2 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980-ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ.
3 ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017-ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 15:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ., ΝΤΑΣΗΣ ΛΑΖ.
4 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 17:30 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ., ΝΤΑΣΗΣ ΛΑΖ.
5 ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 13:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΔΗΜΟΥΔΗΣ ΑΝ-ΧΡ
6 ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ-ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΒΦ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 15:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.
7 ΑΠΟΕΛ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 17:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.
8 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι.

Τη Δευτέρα 10/02 είναι προγραμματισμένο ένα ματς για το πρωτάθλημα κορασίδων με τις λεπτομέρειες να έχουν ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Θ.

Την Τετάρτη 12/02 για την Α2 τοπική κατηγορία είναι προγραμματισμένη μια αναμέτρηση με τις λεπτομέρειες να έχουν ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ.

 

Πηγή: contraepithesi.gr

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Lupus








More in Μπάσκετ