Α1 Τοπικό

ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ 2-1. Το γύρισε τούμπα και παραμένει στην κορυφή (ΦΩΤΟ)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αργύρη Κωστόπουλο η Ομόνοια νίκησε στο ντέρμπι κορυφής με 2-1 την Θύελλα Χαρακοπιού.

Η ομάδα του Γιώργου Αργυρόπουλου παρότι έχανε με 0-1 στο ημίχρονο, κατάφερε να πετύχει δύο γκολ στην επανάληψη και να παραμείνει έτσι στην πρώτη θέση.

Από την άλλη, η Θύελλα (την ομάδα κατέβασε στο ματς ο παίκτης Αποστόλης Στασινόπουλος), θα μπορούσε με λίγη τύχη να πάρει θετικό αποτέλεσμα.

Στο 44′ ο Μαρκάκης με πλάσε ύστερα από λάθος στην άμυνα της Ομόνοιας, έκανε το 0-1.

Στο 60′ σουτ του Κωστόπουλου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 62′ ο Μπαρσελό τραυματίστηκε στον ώμο και μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Καλαμάτας για εξετάσεις.

Στο 73′ ο Κωστόπουλος με ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 88′ ο Στραβάκος γυρνάει τούμπα το ματς και δίνει την μεγάλη νίκη στην ομάδα του (2-1).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καυκάς με βοηθούς Ρηγόπουλο και Σωτηρόπουλο.

ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ: Ποτηριάδης, Σταθακόπουλος (53′ Τάφα), Δημητρίου, Μπάλλας, Στραβάκος, Δρογγίτης (63′ Στυλιανόπουλος), Κωστόπουλος, Κουλουράς, Μπαρσελό (60′ λ.τρ. Τζανετάκος), Χελάς, Διονυσόπουλος (87′ Σαϊπι).

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Τσούλος, Ανδρεάδης (89′ Βασιλόπουλος), Ορφανός, Κακογιάννης, Βασιλογιαννακόπουλος, Μαρκάκης (89′ Βασιλογιαννακόπουλος), Καλογερόπουλος, Διαμαντής, Κούτρης, Δέμπι (81′ Σκόθος), Σκούρας (74′ Μαργαρώνης).