Α Τοπικό

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Βέλλης «Η νίκη με Μεθώνη ανέβασε την ψυχολογία μας»

Την νίκη με 2-1 στην έδρα της πήρε η Εράνη Φιλιατρών που επικράτησε κόντρα στον ΑΟ Μεθώνης.

Η ομάδα του Κώστα Λυμπερόπουλου κατάφερε να πάρει το σημαντικό τρίποντο και παράλληλα την ρεβάνς τόσο για την ήττα του πρώτου γύρου όσο και για τον αποκλεισμό στο Κύπελλο.

Επόμενο παιχνίδι είναι εκτός έδρας στο γήπεδο του Κάμου κοντρά στην Αβία όπου στόχος είναι να συνεχίσουν στα θετικά αποτελέσματα.

Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας Γιώργος Βελλής που πέτυχε και τα δύο γκολ στο προηγούμενο ματς μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Η νίκη με την Μεθώνη ανεβασε τη ψυχολογία της ομάδας για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος. Ήταν ενα παιχνιδι με ποικιλία φάσεων και από τις δύο ομαδες. Είχαμε ενα καλό 30λεπτο στο πρώτο ημίχρονο και αξιοποίησαμε τις φάσεις μας σκοράραμε 2 φορές.

Στο δεύτερο μέρος το ματς ισορρόπησε, δεχτήκαμε ένα γκολ απο λάθος δικός μας αλλά στη συνέχεια δεν κινδυνεύσαμε ιδιαίτερα.

Ο αγώνας με την Αβία είναι ένα παιχνίδι πρόκληση για μας, θέλουμε τη νίκη για να σπάσουμε το αρνητικό που έχουμε στους εκτός έδρας αγώνες παρόλο που παίζουμε σε μία δύσκολη έδρα».