Γ Εθνική

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ 3-1. Σπουδαία νίκη με ωραίο ποδόσφαιρο

Σημαντική νίκη πέτυχε πριν από λίγα λεπτά ο ΑΟ Διαβολιτσίου που επικράτησε εντός έδρας με 3-1 του Ολυμπιακού Ζαχάρως.

Η ομάδα του Αλέξη Μαντζούνη αγωνίστηκε όσο χρειάστηκε και πήρε αυτό που ήθελε, δηλαδή το τρίποντο.

Έτσι, μετά και τα υπόλοιπα σημερινά αποτελέσματα, μείωσε την διαφορά στον έναν βαθμό από την ζώνη του υποβιβασμού.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ

Στο 10′ ο Γεωργιόπουλος από αριστερά έβγαλε για τον Βιγιαφάνε που με πλάσε έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην συνέχεια στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 40′ ο Κατσιώλης από πλεονεκτική θέση έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Στο 44′ ο Φωτόπουλος έκανε την σέντρα – σουτ και η μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Ένα πολύ όμορφο γκολ που πέτυχε ο παίκτης του ΑΟΔ.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου τεράστια ευκαιρία για την Ζαχάρω με τον Παναγόπουλο.

Στο 87′ ο Τζανέτος με σουτ νίκησε τον Κωνσταντακόπουλο για το 2-1.

Στο 95′ ο Βιγιαφάνε έβγαλε την μπαλιά για τον Αθανασόπουλο που με πλασέ κλείδωσε την νίκη για τους «νερατζούρι».

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΝΙΚ. ΑΡΚΑΔΙΑΣ – ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚ. ΑΡΚΑΔΙΑΣ, ΛΟΥΚΑΣ ΝΙΚ. ΑΡΚΑΔΙΑΣ

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Κωνσταντακόπουλος, Σταματελόπουλος, Φωτόπουλος, Σεντεμέντες, Εμέκα, Κυριαζόπουλος, Μουλιάτος (65′ Χότζα), Γκελκέρια, Γραμματικόπουλος (61′ Αθανασόπουλος), Βιγιαφάνε, Γεωργιόπουλος (46′ Πλαστουργός).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ: Πλατής, Κύτταρης, Παπαδόπουλος, Τσίτσος, Πατελούζος, Καλαντζής, Καπλάνης, Κατσιώλης (69′ Τζανέτος), Πλαστουργός (46′ Σκοτζάι), Φ. Παναγόπουλος, Κανάνι.