Α1 Τοπικό

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ 1-2. Στο 94′ ο Τζανετάκος έδωσε την νίκη. Ένταση και αποβολές

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε η Ομόνοια να πάρει την νίκη στο Καλαματιανό ντέρμπι με 2-1 κόντρα στον Ολυμπιακό Καλαμάτας.

Η ομάδα του Γιώργου Αργυρόπουλου με αυτό το το τρίποντο παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από την άλλη, ο Ολυμπιακός ήταν πολύ κοντά σε μία σπουδαία ισοπαλία αλλά λύγισε στο τέλος.

Στο 47′ ο Κουκέας έκανε το 1-0.

Στο 59′ ο Μπαρσελό ισοφάρισε σε 1-1. Στο γκολ της ισοφάρισης διαμαρτύρεται ο Ολυμπιακός ότι η μπάλα δεν είχε βγει κόρνερ.

Στο 94′ ο Τζανετάκος με φάουλ το τελικό 1-2.

Να σημειωθεί ότι αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο προπονητής του Ολυμπιακού Γιώργος Γρηγορόπουλος για διαμαρτυρία. Στο ίδιο λεπτό αποβλήθηκε και ο Γιαννουκάκης που καθόταν στο πάγκο.

Επίσης αποβλήθηκε ο Μπαρσελό της Ομόνοιας και παράγοντας επίσης των φιλοξενούμενων γιατί έπιασε από το λαιμό ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σκόρδος, με βοηθούς τους Ταβουλαρέα και Μπαρδή.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Μουσελίνος, Μπούνας, Αναζίκος, Γαβράς, Σκιάς, Ζέππος, Μάλαμας (84′ Ν. Βοσνάκης), Κουκέας (80′ Κλ. Βοσνάκης), Ιατρόπουλος (66′ Μαγουλιανίτης), Κουπούζος, Σωτηρόπουλος.

ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ: Μέτσος, Κουλουράς (87′ Αβράμης), Δημητρίου (85′ Σταθακόπουλος), Μπάλας, Στυλιανόπουλος (69′ Τζανετάκος), Δρογγίτης (58′ Ζιάκας), Κωστόπουλος, Τάφα, Μπαρσελό, Στραβάκος, Χελάς.