Α1 Τοπικό

ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ: Μέτσος «Η ομάδα έχει τσαγανό και καταφέρνει πάντα τον στόχο της»

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε η Ομόνοια να πάρει τη νίκη με σκορ 2-1 στο ντέρμπι κόντρα στον Ολυμπιακό.

Η ομάδα του Γιώργου Αργυροπούλου με αυτό το τρίποντο παρέμεινε φυσικά στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και παράλληλα αύξησε τη διαφορά από τους διώκτες της καθώς γνώρισαν την ήττα τόσο ο Απόλλωνας Πεταλιδίου όσο και ο Νέος Άρις.

Απομένουν επτά αγωνιστικές μέχρι το φινάλε αλλά σίγουρα η Ομόνοια είναι το ακλόνητο φαβορί για να επιστρέψει και πάλι στην Α’ Τοπική.

Ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας Νίκος Μέτσος μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Ήταν ένα ντέρμπι που τα είχε όλα! Γκολ εντασεις αποβολες και ανατροπή του τελικου σκορ.

Αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου βγάλαμε πάθος και πείσμωσαμε ακόμα περισσότερο για την νίκη! Στο τέλος πήραμε αυτό που θεωρώ μας αξιζε και καταφέραμε να πάρουμε το τρίποντο που θέλαμε για να διατηρηθούμε πρώτοι στον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος.

Όσον αφορά για την ομάδα μας κάθε βδομάδα προσπαθούμε μέσα από τις προπονήσεις και τους αγώνες να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε και μέσα από αυτό να απολαμβάνουμε αυτό που μας αρέσει περισσότερο και αυτό δεν είναι άλλο από το ποδόσφαιρο. Στην ομάδα επικρατεί ένα πολύ όμορφο κλίμα και προσπαθούμε κάθε Κυριακή να είναι γιορτή για εμάς και όσους μας παρακολουθούν από την κερκίδα.

Τέλος, έχουμε δείξει ότι η ομάδα έχει άντερα, έχει τσαγανό και καταφέρνει πάντα να μένει εντός στόχου. Και με όλο το σεβασμό προς τις αντίπαλες ομάδες δεν είναι να βρισκόμαστε στις 3 πρώτες θέσεις που θα εξασφαλίσουν την άνοδο αλλά ξεκάθαρα το πρωτάθλημα και ευελπιστώ στο τέλος της σεζόν να το γευτούμε».