Football league

Μπλακ άουτ στις καθυστερήσεις η Νίκη Βόλου

Αν και προηγήθηκε με 2-0 της Τρίγλιας η ομάδα της Νίκης Βόλου δεχθηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις και παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία στην ομάδα της Χαλκιδικής.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, απείλησαν δύο φορές με τον Κρουθ και τελικά άνοιξαν το σκορ στο 15′ με τον Τσιμπούκα. Οι «μπλε» έφτασαν στο 48′ κοντά και σε ένα δεύτερο γκολ, αλλά ο Τσιώλης σημάδεψε το δοκάρι του Παλαγαμβράκη. Τελικά αυτό ήρθε στο 55′ και πάλι με τον Τσιμπούκα. Στο 75′ ο Κρουθ έχασε νέα καλή ευκαιρία για να ανοίξει και άλλο το δείκτη του σκορ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ήρθαν τα πάνω-κάτω. Στο 90′ καταλογίστηκε σε ανατροπή του Σγουρή από τον Αποστολίδη και ο Μπρίτο μείωσε για τους φιλοξενούμενους από την άσπρη βούλα. Και στο 90’+4΄ο Παπαστεριανός σόκαρε τους Βολιώτες με προβολή για το τελικό 2-2.

Νίκη Βόλου (Βεργέτης): Αποστολίδης, Βοσνιάδης, Κάρδαρης, Τσιμπούκας, Μπιτσάκος, Ντομίνγκεθ, Ιορδανίδης (68′ Κ. Κυριακίδης), Γκαρσία (89′ Λίτσιος), Κρουθ, Τσιώλης (57′ Οικονομικός), Μπαταγίνι.

Τρίγλια (Πολαετίδης): Παλαβράκης, Κουρέλλας, Σγουρής, Λεμονής, Ζώτος, Παπαστεριανός, Σαρβανίδης, Ευθυμιάδης, Μπρίτο, Καλαϊτζίδης (63′ Ζορμπάς), Ναζλίδης (46′ Παπαδημητρίου).

Πηγή: liganews.gr