Α1 Τοπικό

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1-1. Ισόπαλο το ντέρμπι με πολύ ένταση και αποβολές (ΦΩΤΟ)

Χωρίς νικητή έληξε το Καλαματιανό ντέρμπι σήμερα στο γήπεδο Γ. Λουκαρέας ανάμεσα στον Πανιώνιο και την ΑΕΚ.

Οι δύο ομάδες επιζητούσαν την νίκη με τους φιλοξενούμενους να φθάνουν πολύ κοντά στο διπλό αλλά ισοφαρίστηκαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Όπως και να έχει μοιράστηκαν από έναν βαθμό, με το ματς να επισκιάζεται από πολύ ένταση και αποβολές στο τέλος της αναμέτρησης.

Στο 30′ ο Εμμανουήλ με σουτ νίκησε τον Σιώτο για να σημείωσει το 0-1.

Στο 64′ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Μ. Κώστας των γηπεδούχων.

Στο 92′ ύστερα από τριπλό δοκάρι που είχε ο Πανιώνιος, η μπάλα έφθασε στον Σκαρπαλέζο που με πλάσε ισοφάρισε σε 1-1.

Στο τέλος του αγώνα υπήρξε σύρραξη με αποτέλεσμα να αποβληθούν οι Μπάκας και Κωνσταντόπουλος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πλακογιάννης, με βοηθούς την Σ. Τσαούση και τον Ρηγόπουλο.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛ: Σιώτος, Μπάκας, Γιάνναρης, Σκαρπαλέζος, Γεωργακόπουλος, Ηλιόπουλος, Κοντοθανάσης, Κώστας Μ. Κώστας Π, (72′ Μέμιτσας), Σεφεράσι, Ψαρράς (34′ λ.τρ. Στραβάκος).

ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Κατσαρέας, Σκουφάκης, Γερμάνης, Κωνσταντόπουλος, Κατσαρός, Μαραβέλας, Εμαννουήλ (83′ Παπαλάμπρος), Χριστόπουλος (71′ Δημητρίου), Μουλιάτος (65΄ Κουτούμανος), Χρονάς, Μπάλλας.