Α1 Τοπικό

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ – ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ ΠΣ 2-2. Στο 93′ πήραν το βαθμό οι γηπεδούχοι

Μία ανάσα από ένα σπουδαίο διπλό βρέθηκε ο Χανδριναϊκός σήμερα κόντρα στην Θύελλα Χαρακοπιού (2-2).

Οι γηπεδούχοι έφθασαν στην ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και πήραν τον έναν βαθμό αλλά παράλληλα είδαν την διαφορά να αυξάνεται από την 3η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Α. Κοντό προηγήθηκαν στο σκορ, δύο φορές αλλά δεν ήταν αρκετές για να τους δώσει το τρίποντο.

Στο 45′ ο Α. Κοντός έκανε το 0-1 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 52′ ο Κουτσολίας ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 87′ ο Α. Κοντός έβαλε μπροστά στο σκορ, πάλι την ομάδα του.

Στο 93′ ο Διαμαντής ισοφάρισε για το τελικό 2-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουρτέσης, με βοηθούς τους Μπασιλάρη και Καραμπέτσο.

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Τσούλος, Ανδρεάδης, Ορφανός, Βασιλόπουλος, Διαμαντής, Κακογιάννης, Κουτσολίας, Καλογερόπουλος, Κούτρης (25′ λ.τρ. Μαρκάκης), Βασιλογιαννακόπουλος, Σκούρα (64′ Μαργαρώνης).

ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ ΠΣ: Νικητόπουλος, Καρλής (78′ Σταματελόπουλος), Φ. Κοντός, Βασιλόπουλος, Ρηγόπουλος, Μπουντάς (90′ Μηλιώνης), Ο. Σαχινάι (85′ Γιάνναρης), Δαρσακλής, Α. Κοντός, Παπαδέας (83′ Κ. Σαχινάι), Κότης.