ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ: Βασίλης Κοσυφολόγος «Είμαι υπερήφανος για τους ποδοσφαιριστές μου»

Ο τεχνικός του ΑΟ Μεθώνης, Βασίλης Κοσυφολόγος, στην συνέντευξη τύπου. σημείωσε: «Συγχαρητήρια στον ΑΟ Διαβολιτσίου για την κατάκτηση του Κυπέλλου Μεσσηνίας. Εύχομαι δε στην ομάδα του Διαβολιτσίου να παραμείνει στη Γ΄ Εθνική κατηγορία. Σχετικά με τον τελικό, έχω να πω πως είχε παλμό. Εμείς ακολουθήσαμε το πλάνο μας και καταφέραμε να είμαστε ανταγωνιστικοί μέχρι το τέλος.

Όπως είπα και στη συνέντευξη Τύπου πριν τον τελικό είμαι υπερήφανος για τους ποδοσφαιριστές μου που έχουν πετύχει πολλά την εφετινή αγωνιστική περίοδο.

Στο ματς δεχθήκαμε δύο γκολ από στημένες φάσεις. Στο β΄ ημίχρονο ήμασταν πιο επιθετικοί, καταφέραμε να μειώσουμε σε 2-1 και βάλαμε δύσκολα στον ΑΟ Διαβολιτσίου. Τελικά γνωρίσαμε την ήττα αλλά αυτό δεν αλλάζει τα συναισθήματά μου».