ΕΠΣ Μεσσηνίας

Σαν σήμερα ο Παναγιώτης Μπεσσής χάριζε το Κύπελλο για πρώτη φορά στον Αχαρναϊκό (ΒΙΝΤΕΟ)

Ήταν 24 Απριλίου 2019 όταν ο Παναγιώτης Μπεσσής, ο νεαρός ταλαντούχος Μεσσηνίας τερματοφύλακας χαρίζει για πρώτη φορά στον Αχαρναϊκό το Κύπελλο.

Κόντρα στον Άρη Βούλας η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε με 1-1. Η ομάδα του Κώστα Κλάδη διεκδίκησε το πολύτιμο τρόπαιο στην διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί ο Μπεσσής έδειξε πόσο καλός τερματοφύλακας είναι και με δύο αποκρούσεις κατάφερε να δώσει στην πρώην ομάδα του, την ευκαιρία να προσθέσει στην σύλλογη της, το Κύπελλο.

Θυμηθείτε παρακάτω το ρεπορτάζ του taklin.gr και το βίντεο του αγώνα

Σε μεγάλη μέρα βρέθηκε σήμερα ο Παναγιώτης Μπέσσης που στον τελικό του Αχαρναϊκού με τον Άρης Βούλας, χάρισε το πολύτιμο τρόπαιο στην ομάδα του.

Ο νεαρός τερματοφύλακας που διανύει την καλύτερη περίοδο, απέκρουσε δύο πεναλτι στην ρωσική ρουλέτα που οδήγηθηκε η αναμέτρηση με το ματς να λήγει ισόπαλο 1-1 σε κανονική διάρκεια και παράταση.

Ήταν ο καλύτερος του γηπέδου και απέκρουσε το πρώτο και το τελευταίο πέναλτι που ήταν τα πιο καθοριστικά, με τον Αχαρναϊκό του Κώστα Κλαδη να σηκώνει το πολύτιμο τρόπαιο με 5-4.