Ακολουθήστε μας

Μπάσκετ

Ώρα ημιτελικών φάσεων Πανελληνίων πρωταθλημάτων σε Έφηβους – Παίδες και Νεάνιδες – Κορασίδες

Τις αμέσως επόμενες ημέρες είναι προγραμματισμένες από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης οι ημιτελικές φάσεις των Πανελληνίων πρωταθλημάτων σε Εφήβους, Παίδες, Νεάνιδες και Κορασίδες. Συγκεκριμένα οι προκριματικοί Όμιλοι από τους οποίους οι πρωτοπόροι θα πάρουν την πρόκριση για τις τελικές φάσεις των Πανελληνίων πρωταθλημάτων.

Μπορεί να μην έχουμε Αρκαδικό εκπρόσωπο σε κάποιες από τις κατηγορίες, αλλά στις συγκεκριμένες φάσεις υπάρχει εκπροσώπηση από την ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και συγκεκριμένα τον Πρωτέα Καλαμάτας στην κατηγορία Παίδων και κατηγορία εφήβων, την Καλαμάτα 1980 στην κατηγορία κορασίδων και τον ΑΠΣ Αρίς στην κατηγορία Νεανίδων.

Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Παίδων, Εφήβων, Κορασίδων, Νεανίδων είναι:

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ B’ ΦΑΣΗΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 2020-2021

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (ΝΕΑΠΟΛΗ):

  1. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΜΓΣ
  2. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΔΥΜ
  3. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΜ
  4. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΘ
  5. ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87
  6. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΒΔΕ

 Β’ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΟΡΙΝΘΟΣ):

  1. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΗ
  2. ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
  3. ΚΑΟΚ ΠΑΛΑΙΜΩΝ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
  4. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΣΕ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
15/07/20 ΚΟΡΙΝΘΟΥ 17.0020.00 ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΗ – ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΣΕΚΑΟΚ ΠΑΛ. ΚΟΡ. – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΛ.
16/07/20 ΚΟΡΙΝΘΟΥ 16.0019.00 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΛ. – ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΗΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΣΕ – ΚΑΟΚ ΠΑΛ. ΚΟΡ.
17/07/20 ΚΟΡΙΝΘΟΥ 12.0015.00 ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΗ – ΚΑΟΚ ΠΑΛ. ΚΟΡ.ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΛ. – ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΣΕ

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (ΑΘΗΝΑ):

  1. ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
  2. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ
  3. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΚ
  4. ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ
  5. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΣΑΜΟΥ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ Β’ ΦΑΣΗΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ 2019-2020

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ):

  1. ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ
  2. ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ
  3. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
  4. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΘ
  5. ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87
  6. ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΟΡΙΝΘΟΣ):

  1. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΗ
  2. ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
  3. ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
  4. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΣΕ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
24/07/2020 ΚΟΡΙΝΘΟΥ 17.0020.00 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΛ. – ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΣΕΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΗ
25/07/2020 ΚΟΡΙΝΘΟΥ 16.0019.00 ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΗ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΛ.ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΣΕ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
26/07/2020 ΚΟΡΙΝΘΟΥ 12.0015.00 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΛ. – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΗ – ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΣΕ

 

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΑΘΗΝΑ):

  1. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
  2. ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΚ
  3. ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ
  4. ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
  5. ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ B’ ΦΑΣΗΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2019-2020

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ):

  1. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
  2. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
  3. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΜ
  4. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΣΚΑΘ
  5. ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99
  6. ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΟΡΙΝΘΟΣ):

  1. ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
  2. ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
  3. ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
  4. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΣΚΑΣΕ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
13/07/2020 ΚΟΡΙΝΘΟΣ 16.0019.00 ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 – ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΣΕ
14/07/2020 ΚΟΡΙΝΘΟΣ 15.0018.00 ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΣΕ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80
15/07/2020 ΚΟΡΙΝΘΟΣ 10.0013.00 ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΣΕ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (ΑΘΗΝΑ):

  1. ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟΝΑ
  2. ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
  3. ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ
  4. ΓΦΠΣ ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ
  5. ΑΕΣ ΑΘΛΕΩΝ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ B’ ΦΑΣΗΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2019-2020

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ):

  1. ΣΑΚ ΑΣΤΕΡΑΣ
  2. ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  3. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
  4. ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ
  5. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ):

  1. ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
  2. ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
  3. ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΗΜ/ΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
24/07/20 Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ 20.00 ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. – ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ.
25/07/20 Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ 20.00 ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
26/07/20 Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ 20.00 ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (ΑΘΗΝΑ | ΜΕΤΣ):

  1. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
  2. ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ
  3. ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ
Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

More in Μπάσκετ