Γ Εθνική

Ήττα για τη Θύελλα στη Γαστούνη από τον Αίαντα

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Θύελλα Πατρών σε φιλικό παιχνίδι εκτός έδρας από τον Αίαντα Γαστούνης. Οι «κυανόλευκοι» ήταν πολύ καλύτεροι στο α’ ημίχρονο και θα μπορούσαν να είχαν καθαρίσει το ματς με τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Στη συνέχεια, ο Σάκης Πεφάνης έδωσε την ευκαιρία σε όλους τους παίκτες να αγωνιστούν.

Ο Αίας προηγήθηκε στο 42′ με τον Δούλο, η Θύελλα ισοφάρισε με τον Πανίτσα στο 47′ και οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-1 με απευθείας φάουλ του Σταθάτου λίγα λεπτά αργότερα.

ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ: Αντωνόπουλος, Χριστοφοράτος, Βασιλικόπουλος, Μπαρδούσης, Βατσής, Παπαχριστόπουλος, Βράπι, Δούλος, Κουλούρης, Σταθάτος, Τσακοπιάκος.

Επαιξαν ακόμα και οι Μπουζούρας, Μπουρούκης, Παναγιωτόπουλος, Μανουσιάδης).

ΘΥΕΛΛΑ: Διαμαντόπουλος, Παναγόπουλος, Ν. Κωνσταντινίδης , Αγουρίδης,

Χρυσανθόπουλος, Πανίτσας, Αγγελής, Αποστολόπουλος, Ντίνος, Κ. Κωνσταντινίδης, Μπούμπαλης.

Αγωνίστηκαν και οι Κατριβέσης, Παπανικολάου, Πολυχρονόπουλος, Μαρκόπουλος, Αναγνώστου, Σκόνδρας, Παππάς, Κούρτης, Μαρκαντώνης.

Πηγή: pelop.gr