Ακολουθήστε μας

Μπάσκετ

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Πρεμιέρα σήμερα για τα πρωταθλήματα Παίδων, Εφήβων, Νεανίδων

Σήμερα και αύριο 05-06/09/2020 περιλαμβάνει αγωνιστική δράση στο χώρο του μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, σηματοδοτώντας και επίσημα την αγωνιστική δράση έστω και σε επίπεδο πρωταθλημάτων υποδομής.

Αναλυτικότερα σε ότι αφορά την τοπική αγωνιστική δράση σήμερα 05/09/2020,το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις για τα πρωταθλήματα εφήβων, παίδων και νεανίδων, μ έντονο μεσσηνιακό άρωμα. 

Το αναλυτικό Σαββατιάτικο πρόγραμμα θα έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ-ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ 17:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΣΟΥΜΠΛΗΣ
2 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΔΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ 19:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ ΣΠ.
3 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘ.
4 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
5 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΔΟΥΒΡΗΣ Γ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ Γ.
6 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:30 ΔΟΥΒΡΗΣ Γ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ Γ.

Την Κυριακή 06/09/2020, Στις 16:00 σε επίπεδο παίδων ο Πολύβιος θα αντιμετωπίσει τον ΑΟ Μεσσήνης στο κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης. Στις 18:00 ο Πελασγός σε επίπεδο Παίδων θα φιλοξενήσει στο κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης τον ΣΕΦΑ Αρκαδικό, ενώ στις 20:00 οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στο ίδιο γήπεδο και σε επίπεδο εφήβων.

Αναλυτικά το Κυριακάτικο πρόγραμμα θα έχει αναλυτικά ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Θ.
2 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΠΑΝΑΓΙΩΤ/ΛΟΣ Π.
3 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 15:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘ.
4 ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ. ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 17:30 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘ.
5 ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 19:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
6 ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 16:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
7 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 18:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
8 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
9 ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣ. ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 15:00 ΔΟΥΒΡΗΣ Γ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ Γ.
10 ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 17:30 ΔΟΥΒΡΗΣ Γ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ Γ.
Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *



More in Μπάσκετ