ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ 1-0. Ο Φέστας στην παράταση έδωσε την νίκη – πρόκριση

Στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης ο Εθνικός Μελιγαλά πήρε την νίκη με 1-0 κόντρα στο Καλό Νερό.

Η ομάδα του Παναγιώτη Πολίμου, παρότι έπαιζε με 10 παίκτες λόγω  αποβολής του Σαραντόπουλου, κατάφερε με γκολ του Φέστα στο 107′ πήρε το πολύτιμο τρίποντο που της έδωσε το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια με Σαραντόπουλο και Κανελλόπουλο. Από την άλλη, το Καλό Νερό είχε θετική παρουσία, χαμένες ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο γκολ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσουλάκος, με βοηθούς τον Αντωνόπουλο και την Σ. Τσαούση.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Αργυρόπουλος, Διακουμάκος, Μακρής, Ράτσεφ, Φέστας, Καρατζούλιας, Κανελλόπουλος, Ροβολής (70′ Κλεφτόγιαννης), Λάγιος, Σαραντόπουλος.

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Λούτος, Μιχαλακόπουλος, Μουζής (58′ Κωνσταντόπουλος), Αριδάς, Κουρούβανης, Κορμπής, Μπεγέτης, Παναγούλιας, Πλακάς, Δεμπεγιώτης, Δασκαλάκης (100′ Ντιόπ).