Α Τοπικό

ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ: Αργυρόπουλος «Ικανοποιημένος από την πρόκριση. Όλοι μαζί για τον στόχο που έχουμε θέσει»

Με δέκα παίκτες και με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ΑΟ Ομόνοιας πήρε την νίκη πρόκριση επικρατώντας με 2-0 του Παπαφλέσσα Χώρας εκτός έδρας.

Το Καλαματιανό σωματείο έπαιξε όσο χρειάστηκε και πλέον κοιτά το επόμενο ματς, πάλι εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό Ανάληψης για την β’ φάση του θεσμού.

Ο προπονητής Γιώργος Αργυρόπουλος, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Είμαστε ευχαριστημένοι για την πρόκριση και την νίκη στην επόμενη φάση του Κυπέλλου απέναντι στην ομάδα της Χώρας. Παρότι παίζαμε για 60 λεπτά με παίκτη λιγότερο, δείξαμε εξαιρετική ωριμότητα στο παιχνίδι μας, διαχειριστήκαμε άψογα το υπέρ μας αποτέλεσμα στο ημίχρονο και με σωστή τακτική καταφέραμε να πάρουμε την νίκη – πρόκριση.

Το επόμενο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Ανάληψης είναι ένα εξίσου δύσκολο ματς, εκτός έδρας, με μία ομάδα που μετά την χθεσινή της νίκη επί του Παμίσου βρίσκεται η ψυχολογία της στο ζενίθ.

Εμείς, θα πάμε για να διεκδικήσουμε και σε αυτό το παιχνίδι την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού. Έχω μεγάλη εμπιστοσύνη στην ομάδα μου και είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρουμε όλοι μαζί να πετύχουμε κάθε στόχο που έχουμε θέσει».