Α Τοπικό

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Φέστας «Δίκαιη η νίκη μας. Το θέλαμε πιο πολύ»

Ο Άκης Φέστας ήταν ο παίκτης που με δικό του γκολ έδωσε την πολύτιμη νίκη και πρόκριση στον Εθνικό Μελιγαλά, χθες με 1-0 κόντρα στο Καλό Νερό.

Το συγκρότημα του κ. Πολίμου, είχε ευκαιρίες να πετύχει τέρμα πριν πάει στην παράταση και λίγα λεπτά πριν οδηγηθεί το παιχνίδι στην διαδικασία των πέναλτι ήρθε το πολύτιμο γκολ.

Ο «χρυσός» σκόρερ όπως αποδείχθηκε, μίλησε στο taklin.gr, τόσο για την πρόκριση, για τον επόμενο αντίπαλο στο Κύπελλο αλλά και την ευχή για την αθλητική χρονιά που ξεκινάει.

Αναλυτικά, μας αναφέρει τα εξής: «Θεωρώ πως έγινε ένα ωραία παιχνίδι. Μετά το πρώτο τέταρτο που είχαμε μπει νωθρά πιστεύω πήραμε τα ηνία του μάτς, είχαμε πρωτοβουλία στο παιχνίδι και χάσαμε πολλές ευκαιρίες κάτι που σίγουρα θα πρέπει να βελτιώσουμε διότι σίγουρα την επόμενη φορά θα το πληρώσουμε.

Θεωρώ την νίκη μας δίκαιή, φάνηκε πως το θέλαμε πιο πολύ και τα καταφέραμε. Τώρα έχουμε άλλο ένα μάτς στην έδρα μας, με μια ομάδα καλή αλλά πιστεύω πως εάν εμείς είμαστε αυτοί που πρέπει θεωρώ πως θα συνεχίσουμε στο θεσμό του Κυπέλλου. Εύχομαι να έχουμε όλες οι ομάδες και όλος ο κόσμος μια χρονιά με υγεία πάνω από όλα».