Α Τοπικό

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ 3-0. 2 στα 2 και κορυφή… (ΦΩΤΟ)

Δυναμικά έχει ξεκινήσει στο νέο πρωτάθλημα της Α’ Τοπικής ο Τέλλος Άγρας που επικράτησε με 3-0 του ΠΑΟ Καλού Νερού.

Η ομάδα του κ. Λίτσα έκανε το 2 στα 2 και βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Απόλων Καλαμάτας.

Το Καλό Νερό δεν είχε την ίδια εμφάνιση όπως την πρώτη αγωνιστική με την Κορώνη (παρά την ήττα που είχε γνωρίσει) και έτσι έχασε δίκαια παραμένοντας χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μπολούν εκτέλεσε το φάουλ, δεν έδιωξε κανένας παίκτης, έφθασε στο Γεωργόπουλο που με σουτ έκανε το 1-0.

Στο 60′ σουτ του Ταγκαλάκη η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.

Στο 86′ ο Μπολούν εκτέλεσε το κόρνερ, κεφαλιά του Ηλιόπουλου η μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 93′ ο Λακριντής με πλάσε διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κομπιλίρης, με βοηθούς τους Τσοπανάκη και Μιχαλόπουλο.

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Λαμπίρης, Καραχούντρης, Γεωργόπουλος (88′ Βελησσάρης), Λάζαρης (62′ Ταγκαλάκης) (70′ λ.τρ. Γεωργακόπουλος), Σωτηρόπουλος, Αλεβίζος, Μπολούν, Καυκής (62′ Γαλάνης), Τάρλεφ, Ηλιόπουλος, Λακριντής.

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Παλικέστι (46′ Λούτος), Μουζής, Μιχαλακόπουλος, Αριδάς, Κωνσταντόπουλος, Ντιόπ, Δεμπεγιώτης, Κορμπής, Πλακάς, Δασκαλάκης, Κυριακούλης (53′ Μπεγέτης) (72′ λ.τρ. Κουρουβάνης).